Tunis a okolíokoli.jpg

Město Tunis

Tunis je hlavní město státu Tuniska. Další informace o městě Tunis.

Kartágo

Kartágo je jedním ze severních předměstí Tunisu. Má hodně zahrad (eukalypty, pepřovníky, cypřiše) a je tu celkově příjemně. Turisticky jsou zajímavé archeologické vykopávky a ruiny antického města.

Další informace o lokalitě Kartágo, fotky z muzea v Kartágu.

Sidi Bou Saïd

Hezká vesnička Sidi Bou Saïd by se možná dala považovat za další předměstí Tunisu. Leží ještě severněji od Kartága. Má domečky postavené ve svahu, v barvách bílé a modré.

Další informace o Sidi Bou Said.

Gammarth

Severním směrem od Sidi Bou Said leží letovisko Gammarth. Je tu hodně moderních, spíše luxusnějších hotelů, nedávno postavených. Obzvlášť oblíbený je Gammarth na kongresovou turistiku. Několik písečných pláží je odděleno skalnatými mysy, zdejší pobřeží se nazývá Raouad.

Další informace o oblasti Gammarth.

Bizerte

Starý a důležitý přístav na západním mysu většího zálivu. Cesta z Tunisu na sever do Bizerte trvá asi hodinu. Pobřeží kolem Bizerte je členitější, protože hned od břehu stoupají menší kopce.

Další informace o Bizerte.

Jezero Ichkeul

Lac Ichkeul je větší jezero, turisticky je zajímavý místní velký park na úpatí vyhaslé sopky. Na jezeře zimuje obrovská spousta ptáků (stovky druhů), a tak je chráněnou rezervací.

Utica

Kousek od Bizerte je stará, původně punská, lokalita. Šlo o výzmamný římský přístav, který svým vlivem dlouho soupeřil s Kartágem. Výhodná byla poloha u ústí jediné tuniské nevysychající řeky Medjerdy. Naplaveniny po dvou tisících letech posunuly koryto řeky i její ústí daleko od dnešní Uticy. Dnes jsou zde k vidění rozvaliny a římské budovy, poněkud zachovalejší než Kartago.

 

tunis 2tunis lucernatunis vodakruhak labutekamen ornamentsidi bou said 5

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2023, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.

 

// analytics 4