Pláže a koupání v Tunisku

Koupání

V Tunisku je teplé moře a mnoho pláží, čímž je řečeno vše. Písčité pláže jsou prostě podél skoro celého dlouhého pobřeží Tuniska.

Čistota moře sice nedosahuje takové úrovně, jako třeba v Řecku (tuniská města nemají až na výjimky čističky), ale na příjemnou dovolenou to stačí. Někdy u pobřeží plavou chaluhy a nějaká mořská tráva, ale pokud jste alespoň v průměrném hotelu, tak personál přilehlé pláže čistí. Chaluhy bývají problémem zejména v září a říjnu.

Tuniská přímořská turistika je vymyšlena tak, že si lidé z hotelové jídelny přímo vylezou po pár metrech na pláž. Jestliže chcete u vody trávit hodně času, sežeňte si hotel, který je přímo u moře, nikoli pouze "nedaleko" od moře.

Každý (i podprůměrný) hotel má svůj vlastní bazén se sladkou vodou, mnohem čistší, než je voda mořská. Hotely, které jsou "nedaleko od moře" (tedy jsou přes ulici za dalším hotelem nebo od moře pár kiláků daleko), mívají bazény lepší, aby lidi nechtěli chodit k moři a utratili víc peněz za pití. Je-li moře špinavé, bývají lehátka kolem hotelu nedostatkovým zbožím.

Co se lehátek týká, tak hotelová lehátka jsou zdarma a mají nad sebou většinou slaměný slunečník. V Tunisku jsem nepotkal žádné veřejné (nehotelové) pláže s lehátky, takže nevím, jestli se někde dají pronajmout, jako je tomu v evropských přímořských zemích.

Vezměte si s sebou nějaké dobré čtení. Až to dočtete, můžete se koukat na velbloudy (občas kolem přejde pár velbloudů s průvodcem) nebo na létání padákem.

Atrakce s motorovým člunem

Padák je na laně tažen motorovým člunem. Jedno svezení (tedy spíše let) stojí asi 25 dinárů (po přepočtu několik našich stovek), pro dvojici to vyjde na osobu trochu levněji. Provozovatelé člunu a padáku často létají cvičné reklamní lety, během kterých pískají na píšťalku. Může to být pěkný rámus, ale zvyknete si.

Video s padákem mám na stránce atrakcí.

Další atrakcí s motorovým člunem je jízda smrti na jakési nafukovací matraci přidělané ke člunu. Čluny naštěstí jezdí dále od pobřeží až za bójemi, takže pokud coby plavci neplavete nesmyslně daleko, nemusíte se jich bát.

Pískový hrad

Jako všude u moře, můžete i na tuniských plážích stavět pískové hrady. Postup:

  • naneste velkou hromadu písku tam, kam nedosáhne příboj
  • písek pár hodin prolévejte slanou mořskou vodou a udusávejte jej
  • nakreslete si plán
  • po obědě můžete z hromady vyřezávat věže a domky do tvaru hradu
  • vyzdobte větvičkami tamaryšku, jako že je tam na hradě křoví
  • večer se to vyfotí

Komentáře k této stránce - tuniské pláže na diskusním webu najih.cz

 

 

plaze 1plaze 11plaze 12plaze 13plaze 14plaze 15plaze 2plaze 3plaze 4plaze 6plaze 7plaze 8plaze 9plaz padakplaz padaky

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2023, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.

 

// analytics 4