Gammarth

Gammarth je označení pro plážovou oblast severně od hlavního města Tunisu, poblíž Karthága. Táhne se na severozápad od městečka La Marsa podél 9 km dlouhého pobřeží. Pláže jsou dvě, přerušené skalnatějším mysem a velkým lesoparkem. Rušnější je jižní část u La Marsa, která je už velmi blízko turisticky významné lokalitě Sidi Bou Said s typickou modro-bílou lidovou architekturou.

V oblasti Gammarth jsou dva typy hotelů. Jednak menší rodinné zahradní hotely dál od moře s vlastními bazény (na jihovýchodě), za druhé větší hotelové komplexy kolem moře a u severovýchodní pláže. Tyto větší hotely se mimo sezónu soustředí na kongresovou turistiku. Dál od moře jsou relativně hezké parky, kterými procházejí místní silnice. Je tu i hezký vojenský památník, což je ale spíše atrakce pro Tunisany než pro turisty.

Pláže jsou písečné, obrácené na severovýchod.

Ubytování v Gammarth má svou výhodu v tom, že je odsud blízko do hlavního města Tunisu, ale na druhou stranu je to tu už dostatečně daleko od ruchu velkoměsta. Jinak řečeno skvělá možnost třeba každodenních výletů jak do Tunisu, tak do velmi blízkého Karthága a Sidi Bou Said.

Hotely

V databázi recenzí z Gammarth je jenom hotel Dar Naouar, jinak sem české cestovky moc nejezdí.

Komentáře k této stránce - Sfax na diskusním webu najih.cz

sidi bou said 5

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2022, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.