Poloostrov Cap Bon a okolí Hammametubon.jpg

 

Hammamet

Hammamet je jedno z hlavních letovisek Tuniska, ležící na východním pobřeží jižně od hlavního města Tunisu, u paty velkého poloostrova Cap Bon. Další informace o městě Hammamet.

Nabeul

Příjemné letovisko Nabeul, známé svou keramikou, je řemeslné a turistické středisko ležící na východním pobřeží poloostorva Cap Bon, severovýchodně od Hammametu. Další informace o městě Nabeul.

Korba

Živé město se čtyřposchoďovým minaretem ozdobeným zvonicí. Na pobřeží severovýchodně od Nabeulu.

Kelibia

Kelibia je byzantská pevnost z 5. století, zajišťující obranu přístavu. Leží na menší špičce poloostrova, jižně od mysu Cap Bon.

Kerkouane

Vykopávky fénického města, např. fénických mozaiek. Tato archeologická lokalita je zajímavá tím, že odkrývá stavby z předřímského období -- většina tuniských vykopávek je čistě římská nebo byzantská. Kerkouane bylo ve starověku proslulé výrobou barviva purpuru (fénická specialita dovezená z Týru a Sidónu). Za punských válek zbořeno Římany, znovuobjeveno r. 1952.

Mys Cap Bon

Mys Cap Bon leží na nejsevernějším výběžku velkého poloostrova, který je patrný i na mapě Afriky. Malá původní rybářská vesnička El Haouaria. Ve skalách v jeskyních hnízdí draví ptáci.

Tarkouna

Tarkouna není u moře, ale kousek do vnitrozemí, jihozápadně od Hammametu. Antické osídlení spojující berberské, římské a fénické rysy, zavěšené na skalnatém výběžku. Zbytky římského akvaduktu přivádějícího za krále Hadriána vodu z hor do Kartága.

Hergla

Historická vesnice Hergla leží u moře má staré středověké domy. Mešita Sidi Bou Mendii. Jižně od Hammatu, už skoro blíže Sousse.

Thuborbo Majus

Archeologické naleziště Římské doby. Kolem velikého fóra jsou ruiny jednoho z největších kapitolů Afriky, trh, chrám Merkura a dvoje termální lázně. Thuborbo Majus leží už hodně ve vnitrozemí, západně od Hammametu.

nabeul ovce kozynabeul 3yasmine medina fake branahammamet pulkruh

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2022, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.