Kam si do Tuniska vybrat zájezd

Koupání je všude - Poloostrov Cap Bon - Na severu příroda - Arabský svět uprostřed - Teplo a pouště na jihu - Ostrov Djerba - Kdy do Tuniska - Kde hledat zájezdy do Tuniska


Některé části mapky jsou klikací. Velká mapa Tuniska.

 

Koupání je všude

Jestliže preferujete teplo i během chladnějších měsíců, jeďte na ostrov Djerba (Džerba).

Čistší moře je na severu v Tabarce a v Bizerte, ale ani na jihu to není tak špatné. Na sever Tuniska jeďte i v případě, že špatně snášíte teplíčko července a srpna, i když klimatizované hotely činí pobyt příjemným skoro všude. Klimatizace je v Tunisku (narozdíl třeba od Řecka) standardní výbavou hotelového pokoje a obvykle se za ni nedoplácí.

Naprostá většina tuniských ubytovacích kapacit je u moře, takže s koupáním opravdu není problém. Něco málo o tuniských plážích.

Poloostrov Cap Bon

Města Hamamet a Nabeul jsou oblíbená kvůli tomu, že na malém místě koncentrují to, čím je Tunisko zajímavé -- města s možností nákupů a s památkami, stejně jako pláže na koupání. Kromě vnitrozemí můžete podnikat výlety podél zajímavého pobřeží.

Na severu příroda

Severní Tunisko je zelenější než zbytek země. Dokonce tu z pohoří Atlas teče jediná nevysychající řeka. Tedy téměř nevysychající, na podzim je to potok. Severní Tunisko také trochu více zaznamenalo pokusy o částečnou francouzskou kolonizaci, takže občas můžete vidět regulérní evropské sady a domy s šikmou červenou střechou.

Do severního Tuniska můžete zamířit někam do oblasti Bizerte nebo Tabarky, ale příjemně je i kolem hlavního města Tunisu.

Arabský svět uprostřed

Arabský živel asi nejlépe poznáte v Sahelu, což je rovinatá oblast kolem svatého města Kairouanu. V hotelích kolem Monastiru, Port El Kantaoui a Sousse se můžete příjemně ubytovat u moře nedaleko letiště a podnikat výlety do vnitrozemí. Rozhodně si nenechte ujít koloseum El Jem.

Teplo a pouště na jihu

Tunisko, ač na mapě Afriky vypadá malé, je velká země. Celou jižní polovinu rozlohy pokrývají pouště jen s několika oázami. České cestovky podnikají zájezdy s krátkodobým ubytováním v oázách, ale dlouhodobý pobyt v nějakém takovém místě v nabídkách cestovek moc nenajdete. Dává to logiku -- každá oáza je pro Čecha zajímavá, ale trávit celý týden tu nemá cenu.

Počítejte s tím, že fakultativní výlety do oáz mají české cestovky poněkud předražené (až 150 DT, což znamená skoro 3 tisíce českých). Lepší je vydat se s použitím louage, ale na to potřebujete dobrou mapu a tištěného průvodce v rozsahu, který tento web nedokáže poskytnout.

Pokud se chcete do pouštních oáz podívat a projet se na opravdových velbloudech, vidět solná jezera a tak dále:

  • Naplánujte si to předem. Nemá cenu zkracovat si desetidenní pobyt dvoudenním cestováním na konec světa (vzdálenosti na jih jsou jak z Prahy do Paříže).
  • Volte ubytování někde jižněji, ať ta cesta není tak dlouhá. To znamená okolí města Sfax nebo okolí jižního ostrova Djerba.

Ostrov Djerba

Djerba je placatý kus země, ostrov spojený mostem s pevninou. Největší tuniský ostrov a velká ubytovna turistů. Přes velkou koncentraci hotelů si to tu všichni pochvalují. Nepočítejte s tím, že na Djerbě uvidíte něco úchvatného, ale máte zde možnost strávit dovolenou u moře na výborné úrovni a snad úplně nejlaciněji, jak to vůbec jde.

Kdy do Tuniska

Jako ve všech turistických oblastech poblíž Evropy platí, že nejdražší ubytování v Tunisku je v červenci a v srpnu, prostě protože je největší poptávka, jak Evropané mají prázdniny. Paradoxně to jsou zrovna ty dva měsíce, během kterých je v Tunisku největší pařák, vhodný akorát tak na opalování a vylehávání u bazénu. Informace o počasí v Tunisku.

Tunisko je ale náhodou a naštěstí našimi cestovkami dostupné celoročně (narozdíl třeba od Řecka, kam se létá až od května). Obzvlášť doporučuju vyrazit na jaře, tehdy je snad každá lokalita severní polokoule nejhezčí.

Kde hledat zájezdy do Tuniska

Dovolena.cz - zájezdy do Tuniska. Dovolena.cz prohledává zájezdy od českých i německých kanceláří.

Invia.cz - největší webový prodejce, mají zmáknuté procesy. Prohledávají i last minute zájezdy.

Také si přečtete na mém jiném webu dovolena.rovnou.cz, jak se na webu dovolená shání.

Komentáře k této stránce - kam do Tuniska na diskusním webu najih.cz

Vizte též:

Turistické cíle Tuniska

Proč zamířit na dovolenou do Tuniska

plaze 1_small1.jpgmonastir pristav 22_small1.jpgtabarka les_small1.jpgpoust 5

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2022, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.