Hammamet

Hammamet je jedno z hlavních letovisek Tuniska, ležící na východním pobřeží jižně od hlavního města Tunisu, u paty velkého poloostrova Cap Bon. Hammamet má pevnost a staré město (medinu), oboje postavené Araby v 10. století. Hlavní část pevnosti ovšem pochází ze století patnáctého. Z pevnosti je hezký výhled. Staré město (medina) leží na širokém mysu obráceném k jihu. Je plné typických tuniských tržišť, na kterých vás smlouváním oškubou, že si ani nevšimnete jak.

Hammamet má celkem výhodnou polohu, protože je zhruba ve středu Tuniska, aspoň co se zajímavých míst týká, takže pokud chcete vidět z Tuniska víc míst (Tunis, El Jem atd.), Hammamet je dobrý startovní bod. Nedaleko Hammametu východním směrem stojí prastaré město Nabeul (i když to původně znamená Nové město). Tuniská pobřežní dálnice z hlavního města míjí Hammamet ve vzdálenosti asi šesti kilometrů.

Do okolí Hammametu míří hodně českých cestovek, kolem mořského pobřeží je spousta zahradních hotelů. Hammamet je hezké místo na dovolenou. Pláže jsou otočené k jihu a jsou dost teplé a docela čisté. Směrem na východ přecházejí hotely kolem pláže postupně pod město Nabeul. Směrem na západ, na druhé straně širokého zálivu, leží moderní Yasmine Hammamet.

Yasmine Hammamet

Největší hotelový komplex Yasmine Hammamet (jasmínový Hammamet) je hned u jachtového kotviště, což je samozřejmě něco pro zazobance jako jsem já. Celý komplex tvoří novostavby, i když se trapně snaží vypadat jako stará zástavba. To může být výhoda i nevýhoda. Yasmine Hammamet se dost specializuje na kongresovou turistiku, což znamená, že si celé vedení firmy (případně z více firem) udělá týdenní čoromoro v Africe a ještě jsou za to placeni. Dopoledne tráví v kongresových sálech, aby se jako neřeklo. Yasmine Hammamet už je blíže severojižní tuniské dálnice, ale ta je stále dost daleko, takže neruší. Jižně od Yasmine Hammametu už jsou pláže bez hotelů. Ještě je tam počítám tak třicet kilometrů prázdné pláže táhnoucí se bez přerušení rovně až k Port El Kantaoui.

Yasmine Hammamet mi komplexností své výstavby hodně připomíná bulharské Slunečné pobřeží nebo Zlaté písky, které byste mohli znát.

Hotely v Hammametu 2024

V databázi recenzí jsou z Hammametu tyto hotely:  Almaz, Club Les Colombes, Abou Nawas, African Queen, El Bousten, Albatros, Bahia Beach, Barcelo MIramar, Bel Air, Caribbean World Beach, Imperial Park, Caribbean World Hammamet, Caribien World Sun Garden, Club El Bousten, Coliseé Beach, Continental Park Plage, Coralia Palm Beach, Dalia, Dar Khayam El Fell, El Olf Las Palmas, Eldorador, Eldorador Salammbo, Emira, Fourati, Hammamet Garden, La Paix, Le Khalife, Les Pyramides, Mechmoum. Zobrazit české recenze hotelů v Hammametu.

V Yasmine Hammametu (té nové západnější oblasti) jsou tyto recenzované hotely: Sandra Club, Azur Plaza, Excel, Medi Golf, Prima Life Safa, Safa, Vincci Lella Baya. Zobrazit recenze hotelů z Yasmine Hammametu.

Podívejte se na další fotky Hammametu.

Komentáře k této stránce - Hammamet na diskusním webu najih.cz

Vyhledat zájezdy do Hammametu

Dovolená Hammamet a Yasmine Hammamet na mém zdejším přehledu zájezdů

hammamet dopravayasmine medina zelena kupolehammamet nabrezi

..\mapy\hammamet.gif

hammamet pulkruhhammamet strechyhammamet uradhammamet medina namesti

další fotky Hammametu

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2024, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.

 

// analytics 4