Co udělat po příjezdu do hotelu

Předpokládám, že do Tuniska míříte s cestovkou a ubytováváte se na delší dobu. České cestovky obvykle vybírají pro své klienty ubytování levnější, tím pádem i méně kvalitní. Další informace o tuniských hotelích.

Abyste měli během dovolené pohodlné ubytování, musíte si už ve chvíli, kdy se ubytujete, velmi pozorně prohlédnout pokoj. Vyzkoušet spotřebiče, vyzkoušet otevřít a zavřít dveře, okna, spustit záclony, pustit vodu, spláchnout záchod, zapnout klimatizaci.

Jakmile objevíte problém, musíte si konkrétně stěžovat. Stížnosti adresujte:

  • na delegáta své cestovky (ideálně ještě než se někam vypaří, nejpozději druhý den, až se vám bude snažit nabízet fakultativní zájezdy)
  • na recepci hotelu (či jak to nazvat)

Stěžujte si pozitivně = nabízejte řešení. Stěžovat si, že je něco blbě, je zajímavá zábava, ale k ničemu to nevede, protože Tunisané i čeští delegáti jsou na to zvyklí a vnímají to jako běžné bzučení much. Jak má například vypadat váš požadavek na recepci hotelu nebo na delegáta:

  • přestěhujte nás do jiného pokoje
  • přineste nám novou televizi, která funguje
  • pojďte, pane recepční, teď se mnou a spravte mi zavírání dveří
  • pojďte se mnou a poslechněte si, jak klimatizace drnčí
  • vraťte nám část peněz (to oni nemohou, ale zvýší jim to pozornost)
  • dejte nám formulář na stížnosti (a jak se prosím jmenujete, pane delegáte?)

Musíte trvat na tom, že se problémy musejí řešit ihned. Jakmile se to odloží, už je riziko, že se nedovoláte. Pokud uvidíte snahu a opravdu důvěryhodný (a důvodný) příslib změny, dá se jeden den počkat, ale ne víc.

Je důležité, abyste si před odletem prostudovali smluvní podmínky a parametry svého ubytování. Jestli to má být apartmán, studio, hotelový pokoj nebo co. Máte to napsané na voucheru. A potom to musíte vyžadovat.

Pokud je plno

Dost často se stává, že dorazíte do hotelu, který máte sice zamluvený a zaplacený, ale v hotelu je plno. Tuniský národní zvyk je totiž vesele prodávat bez ohledu na to, jestli je kapacita.

Nenechte se v takové situaci odbýt. Hotel má povinnost zajistit vám ubytování ve stejné nebo lepší kvalitě.

Za situaci, kdy nedostanete slíbené ubytování, většinou nemůžete nadávat své cestovce nebo jejímu delegátovi. Tedy nadávat můžete, ale nic tím nezískáte, protože (pokud vím) všechny cestovky mířící do Tuniska mají v cestovní smlouvě informaci o možnosti změnit ubytování (někde na konci malým písmem). V mém případě pomohlo pouze to, že jsem vyhrožoval, že jsem na českém internetu velké zvíře a že jim udělám problémy. Delegátka si to ověřila (šikovná holčina) a do dvou dnů zařídila bezplatnou změnu, i když se zpočátku zdálo, že budu doplácet asi dvě stě euro. Nevím ale, čím bych vyhrožoval v pozici normálního turisty.

Komentáře k této stránce - co udělat po příjezdu do tuniského hotelu na diskusním webu najih.cz

 

hotel recepce 4hotel 9

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2022, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.