Monastir

Monastir je středně velké město na pobřeží centrální části Tuniska. Míří sem hodně turistů, protože je zde moc hezky. Na druhou stranu okolní oblast není zas tak masivní turistická zóna, jako se dají najít na pobřeží v Evropě. Monastir je přes veškerý turistický ruch stále ještě normálním tuniským městem  s běžným životem. Oproti podobnému blízkému městu Sousse je Monastir město relativně malé.

Z hlediska památek je  Monastir zajímavý zejména svým Ribatem, opevněným klášterem z asi 9. století (odtud název Ribat), vystaveným na obranu proti Křižákům. Hned vedle stojí tak zvaná Velká mešita, která je velká asi svým významem, protože vedle Ribatu je docela malá.monastir 32monastir 36

Monastir je rodištěm prvního tuniského prezidenta Habiba Bourguiby. Přímo v Monastiru stojí jeho mauzoleum (umřel nedávno). Přečtěte si podrobnosti o Habibu Bourguibovi a fotky mauzolea.

Nedaleko Monastiru je mezinárodní letiště (jméno letiště je -- jak jinak -- Habib Bourguiba Airport) s kódem MIR. To je velká výhoda pro turisty, kteří chtějí být rychle ubytováni. Letiště v Monastiru je také cílem letadel vezoucích turisty do Mahdie nebo do Sousse, dalších to blízkých tuniských měst.

Mezi Monastirem a Sousse jezdí příměstský vlak, který je zde nazýván metro. Podle toho, co se píše v naší diskusi, je cestování "metrem" laciné a velmi zábavné. V Sousse končí vlak u přístavu. Staví také na letišti.

Samotné město Monastir leží na jakémsi mysu (trochu mi tím připomíná bulharská města Sozopol a Nesebăr), pobřeží ubíhá na severozápad směrem k Sousse (této oblasti se říká Skanes) a na jih. Všechna zajímavá pobřeží jsou obestavěna hotely s velkými zahradami. Za zónou hotelů jsou místní mělká jezera, která se ale většinou používají pro těžbu soli, takže se nedá chodit na delší procházky do vnitrozemí. Za jezery jsou další tuniská městečka a města, například Sahline (Şaqānis).

Mně osobně se v Monastiru velmi líbilo a navštívil jsem jej několikrát. Kromě památek v medině a majestátnosti mauzolea jsem si vychutnával předměstí. Tam se dá najít nefalšovaný africký život, na chodníku se porcují ovce a opravují motorky. Autobusy jezdí z Monastiru pravidelně do Sousse a do Mahdie. Louage jezdí ještě častěji tamtéž. Chcete-li odsud navštívit další tuniská místa (El Jem, Kairouan, Tunis), všechny cesty vedou přes blízké město Sousse.

Podívejte se na další fotky z Monastiru.

Hotely v Monastiru 2024

V databázi recenzí jsou z Monastiru tyto hotely: Abou Nawas Monastir, Amir Palace, Bella Vista, Blue Club Chiraz, Carribean World Monastir, Chiraz, Chiraz Calimera, Chiraz Club hotel, Club Abou Nawas, Club Skanes Rivage, Dar Hayet, Divi Ruspina Beach, Eden Club, El Bousten, El Hana Beach, El Mouradi Skanes Beach, Garden Beach, Hannibal Palace, Houda Golf & Beach Club, Jokey Club, Kuriat Palace, Les Palmiers, Liberty, Miramar Thalassa, Neptunia Beach, Occidental Grand, One Resort Monastir, Ramada Liberty Resort, Rosa Beach, Ruspina. Zobrazit české recenze hotelů z Monastiru.

Komentáře k této stránce - Monastir na diskusním webu najih.cz

Vyhledat zájezdy do Monastiru na Invia.cz

Na Dovolená.cz nejde Monastir přímo hledat, ale je zařazený pod zájezdy do Sousse.

monastir 42monastir 38

..\mapy\monastir.gif

monastir 5monastirskanes mapkamonastir 75monastir 79monastir mapka 62monastir 53monastir pristav 22

další fotky Monastiru

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2024, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.

 

// analytics 4