Kartágo

Kartágo je jedním ze severních předměstí Tunisu. Má hodně zahrad (eukalypty, pepřovníky, cypřiše) a je tu celkově příjemně. Turisticky jsou zajímavé archeologické vykopávky a ruiny antického města.

Kartágo bylo založeno Féničany r. mínus 814. Římané po 3. punské válce město zničili, ale pak jej znovu postavili jako římské město. Vykopávky, které můžete navštívit, jsou převážně z tohoto vrcholně římského období, nikoli z období fénického (punského). Jako nejzajímavější objekty se uvádějí Antoniovy lázně, římské vily, divadlo a chrám Sv. Cypriána. Nedaleko ruin je muzeum (na kopci Byrsa).

Na výletech cestovek se obvykle navštíví hlavní město Tunis, vykopávky v Kartágu, muzeum v Kartágu a vesnička Sidi Bou Said.

Přečtěte si o historii Kartága v historii Tuniska.

kartago celkovy pohled 7kartago nahrobekkartago sloupykartago vykopavkykartago celkovy pohledkartago fenicka hrobkakartago hlava sloupukartago chodbickakartago kamenkartago kamen detail kvetukartago klenbakartago morekartago muzeum okenicekartago ornamentkartago rimskekartago ruinykartago skoceckartago sloupkartago sloup kusykartago sloupykartago troskykartago vykopavkykartago vykopavky 10kartago zahradykartago zbytky sloupukartago zed 1

Vyhledat aktuální zájezdy do Kartága.

Komentáře k této stránce - Kartago na diskusním webu najih.cz

 

kartago 2kartago palac

karthago.gif

karthago 1karthago sloupy

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2022, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.