Tabarka

Moderní město a zajímavý přístav pro výletní lodě na úpatí velkého horského masivu pokrytého něčím, co připomíná lesy. Občas z hor tečou horské potoky. Tabarka je antické obchodní město, založené ještě Féničany. V okolí je dost možností, jak zajímavě strávit čas golfem, podmořským lovem nebo54836+++++++ potápěním za korály a v porovnání s Evropou se to dá dělat za představitelné ceny. V Tabarce v létě probíhá letní kulturní festival (červen až srpen), který navštěvují amatérské skupiny z různých zemí. Tabarka je centrem pro zdejší turistické aktivity, protože leží na břehu moře a většina cestovek, které míří do okolí, si ji jako značku dávají do názvu zájezdu.

(omlouvám se za to 54836+++++++ -- po klávesnici mi občas chodí kočka)

Okolí Tabarky je dost zelené, protože tu ještě (na rozdíl od zbytku Tuniska) častěji prší. Skrze lesy se dá procházet po lesních cestách. Kopcovitým okolím, čistým mořem a celkem zachovalou přírodou bych Tabarku přirovnal k severnímu Řecku nebo k Bulharsku (řekněme třeba Thassos nebo Achtopol.)

Fotografie použité na této stránce mi laskavě poskytnul Štěpán Komárek.

tabarka kravy 3tabarka more 1tabarka pevnost 2tabarka pevnost 3tabarka pevnost branatabarka pevnost krovitabarka potrubitabarka skalytabarka zaliv

Hotely v Tabarce 2024

V databázi recenzí jsou z Tabarky Abou Nawas Montazah, Club Abou Nawas Montazah, Club Abou Nawas Tabarka, Corniche, Dar Ismail, Dar Morjane, Golden Yasmine Mehari Tabarka, Golf Beach, Itropika, Morjane, Rezidence Riu Mehari Tabarka, Riu Mehari Tabarka, Royal Golf, Sun and Fun Club, Yadis Morjane, Yadis Tabarka. Zobrazit české recenze hotelů z Tabarky.

Komentáře k této stránce - Tabarka na diskusním webu najih.cz

Vyhledat zájezdy do Tabarky na Invia.cz

tabarka zaliv 5tabarka bazen

..\mapy\tabarka.gif

tabarka hotel 1tabarka hotel 6tabarka hotel 9tabarka kopectabarka kopec 2tabarka krava 2

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2024, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.

 

// analytics 4