Port El Kantaoui

Přístavní městečko vybudované koncem 70. let 7 km severně od Sousse. Architektové navrhli domy podle vesničky Sidi Bou Said, takže v bílé a modré. Lze sem sehnat zájezdy českých cestovek. Por El Kantaoui je asi nejhezčí a nejuklizenější tuniské město, které znám. V Port El Kantaoui jsem byl jenom jednou, ale hodně na mě zapůsobilo. Většina zdejších hotelů je umístěna v jedno nebo dvoupatrových domech, takže to není ani chatrč ani králíkárna. Moderní hotely jsou seřazeny do hezkých ulic, které se protínají na náměstíčkách s fontánami. Fontány jsou hlavně v létě důležité pro udržení vlahého vzduchu. To ubytování je dobré právě z toho důvodu, že jste jakoby ve městě, takže se nenudíte, ale po ulicích nejezdí žádná auta, protože to ve skutečnosti město není. A je tam dost parků či zahrad.

Je ale pravda, že jsem tu viděl i pár panelákoidních hotelů, ty ale mohou být luxusní, aspoň tak vypadaly. U jednoho hotelu jsem v zahradě dokonce viděl golfové hřiště. Já bych na něm hrát nemohl, protože i přes značnou rozlohu zahrady bych míčky stejně pálil mimo dráhy přes plot na ulici.

Podívejte se na další fotky z Port El Kantaoui!

Do Port El Kantaoui jezdí spíše mírně bohatší turisté. Tí se podobá třeba tureckému jachtovému přístavu Kemer. V Port El Kantaoui se má nacházet vodní park Aqua Palace.

Kvůli typu jako-městské zástavby asi neseženete hotel na pláži. To moc nevadí, protože většinou budete z okna koukat do příjemné ulice se stromy, nebo do zahrady či parku. Cesta na pláž může být až půl kilometru dlouhá, ale obvykle je to příjemná procházka (když si odmyslíte vlezlé prodavače cetek na nárožích).

Z Port El Kantaoui se vyplatí udělat si výlet do Sousse. Louagí nebo autobusem je to za pár korun, taxíkem to může stát po přepočtu tak 60 Kč (jedna cesta). Sousse je pak dobré východisko pro cestování dál (do Monastiru, Mahdie, El Jemu nebo Kairouanu).

Útok v roce 2015

26. června 2015 v Port El Kantaoui na pláži u hotelu Riu Imperial Marhaba zabil terorista 38 turistů. Tomuto teroristickému útoku se říká útok v Sousse, protože Sousse je nejbližší velké město.

Hotely v Port El Kantaoui 2024

V databázi recenzí jsou z Port El Kantaoui tyto hotely: Abou Sofiane, Aqua Kantaoui Holidays, El Hana Hannibal Palace, El Hana Palace, El Mouradi Club El Kantaoui, El Mouradi Club Selima, El Mouradi Palace, Golden Soviva, Hannibal Palace, Jinene Resort, Kantaoui Holiday, Marhaba Palace, Melia El Mouradi Palm Marina, Nour El Kantaoui, Occidental Abou Sofiane, Occidental Allegro Abou Sofiane, Residence El Kantaoui, Riu Bellevue Park, Riu Green Park, Riviera, Sol Club El Kantaoui, Sol El Mouradi, Sol Golf Residence, Soviva Club, Soviva Resort, Tergui Club, Vincci El Kantaoui Center. Zobrazit české recenze hotelů z Port el Kantaoui..

Komentáře k této stránce - Port el Kantaoui na diskusním webu najih.cz

Vyhledat zájezdy do Port el Kantaoui na Invia.cz

Dovolená v Port el Kantaoui ve zdejším přehledu zájezdů

kantaoui 8kantaoui 1

el kantaoui.gif

kantaoui 3kantaoui 13kantaoui 5

další fotky

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2024, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.

 

// analytics 4