Nabeul

Nabeul je hlavním městem regionu Cap Bon, je to hlavně turistické středisko. Docela dobré písečné pláže. Nabeul je centrem hrnčířství, jehož tradice prý sahají až do římské doby. Každý pátek se koná trh. Nabeul leží 12 km od Hammametu, ale tím, jak se staví nové hotely, už obě města fakticky splynula do jedné aglomerace.

Název Nabeul je zkomoleninou řeckého Neapolis, jak se tomuto městu říkalo v římské době. Prostě Neapol = nové město.

V Nabeulu je maličko zeleněji než v centrální části Tuniska, v Sahelu. Jeho výhodou je relativní blízkost ke všem zajímavým výletům, snad kromě pouštního safari. Nabeul je turisticky relativně levná destinace, skoro tak levná jako Djerba.

Z Nabeulu můžete chodit na zajímavé procházky. Nepředstavujte si je jako procházky rajskou zahradou, píšu "zajímavé". Jednak po břehu do Hammametu nebo na druhou stranu. Nebo můžete jít kolmo k pobřeží, pak se dostanete mezi různé tuniské osady, do kopců a do stepí. (Přirovnal bych to k bulharskému Obzoru.) Není to nic, kvůli čemu byste plánovali dovolenou, ale zážitky z těchto procházek si budete pamatovat nejdéle.

nabeul 1nabeul 11nabeul 13nabeul 14nabeul 15nabeul 17nabeul 19nabeul 3nabeul 7nabeul 8nabeul arabovenabeul kontejnerynabeul korytonabeul molonabeul odpadky 21nabeul ovce 16nabeul skodovkaplaz 11

Hotely v Nabeulu 2023

V databázi recenzí jsou ze Skanes tyto hotely: Byzance, Caribbean World Nabeul, Carribean World, El Ons, Kheops, Le Prince, Les Pyramides, Nabeul Beach, Prince, Riadh Club, Vime Lido, Zenith. Zobrazit české recenze hotelů z Nabeulu.

Komentáře k této stránce - Nabeul na diskusním webu najih.cz

Vyhledat zájezdy do Nabeulu na Invia.cz

Dovolená Nabeul v mém přehledu zájezdů

nabeul 10plaz 13

..\mapy\nabeul.gif

plaz 10nabeul ovce kozy

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2023, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.

 

// analytics 4