Podrobný informační web o dovolené v Tunisku.

Dovolená Tunisko

Aktuálně nejvýhodnější termíny do Tuniska

Le Hammamet

Le Hammamet

Tunisko > Hammamet Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Le Hammamet hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 27.6. Návrat: středa 3.7. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 190 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Delphin El Habib

Delphin El Habib

Tunisko > Monastir Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Delphin El Habib hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 19.9. Návrat: středa 25.9. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Djerba Holiday Club

Djerba Holiday Club

Tunisko > Djerba Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Djerba Holiday Club hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: úterý 17.9. Návrat: úterý 24.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Bratislava . Konečná cena 11 639 Kč recenze pobytu detaily nabídky
El Mouradi Cap Mahdia

El Mouradi Cap Mahdia

Tunisko > Mahdia > Hiboun Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu El Mouradi Cap Mahdia hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 6.7. Návrat: pátek 12.7. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
El Fell

El Fell

Tunisko > Hammamet Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, v hotelovém areálu je tobogán, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 15.9. Návrat: sobota 21.9. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Thalassa Sousse Resort & Aquapark

Thalassa Sousse Resort & Aquapark

Tunisko > Sousse > Hammam Sousse Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Thalassa Sousse Resort & Aquapark hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, v hotelovém areálu je tobogán, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 14.9. Návrat: sobota 21.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Proč zamířit na dovolenou do Tuniska

V Tunisku je teplo - V Tunisku je levně - Tunisko je blízko - Římské památky - Exotická arabská země - Bezpečná arabská země - Zdokonalíte se v jazycích - Proč do Tuniska necestovat

V Tunisku je teplo

Tunisko se nachází mezi 37. a 30. rovnoběžkou severní šířky. Turisticky zajímavé oblasti se rozkládají kolem 35. rovnoběžky, tedy ve stejné zeměpisné šířce jako třeba Kréta nebo Kypr.

Jinak řečeno v Tunisku je velmi teplo. Například na ostrov Djerba se létá celý rok, protože je zde i v lednu příjemně. (Podrobnější údaje o počasí v Tunisku.) Na druhou stranu se nemusíte bát, že se v létě kompletně upečete. Teplo je zde stejně jako v Řecku a klimatizace fungují řekl bych spolehlivěji (hlavně se za ně obvykle nepřiplácí, jak je zvykem v Řecku).

V Tunisku je levně

Ať zamíříte do středomoří kamkoliv, všude je dráže než u nás. Tedy s výjimkou Tuniska, Egypta, Maroka a Bulharska. V Tunisku můžete strávit dovolenou za podobné ceny jako třeba na Českomoravské vysočině, levněji než například v Krkonoších. Tunisko je rozvojová země, takže má laciné vstupy a práci. Můžete si dovolit i jízdy taxíkem nebo aspoň louagí. Příznivé ceny pro Čechy trochu kazí nepříjemný umělý kurs dináru, jinak by zde bylo ještě levněji. Výhodně se dá nakupovat, např. vlněný textil.

Tunisko je blízko

Z Prahy nebo Brna trvá let do Tuniska krátce, něco málo přes dvě hodiny. Sotva letušky rozdají svačinu a kafe, už se jde na klesání. I letenky jsou díky té krátké vzdálenosti relativně levné (některé špatné cestovky vám i přesto naúčtují palivový příplatek jak do Brazílie). Rozmístění tuniských letišť kolem nejatraktivnějších turistických zón (Tunis, Monastir, Djerba) způsobuje, že přes velkou rozlohu Tuniska se do svého hotelu dostanete relativně rychle po příletu. Další informace o cestování letecky do Tuniska.

Římské památky

  • Kartágo je fajn,
  • Dougga je úchvatná,
  • ale El Jem (El Džem) a jeho koloseum, to je prostě bomba.

Exotická arabská země

Pokud bych měl hledat hlavní důvod, proč se vůbec do Afriky vypravovat, tak je to exotika. V Tunisku je stále živý Islám, můžete vidět lidi spěchající do mešity, nebo jak se pětkrát denně modlí. Polovina žen chodí zahalená v šátku -- opravdu jen polovina, Tunisko je z pohledu arabského světa velmi liberální země a nikomu žádné náboženství nebo jeho projev nenařizuje.

V Tunisku se můžete dostat na opravdovou poušť na opravdových velbloudech a mezi poli nebo sady požírat opravdové přezrálé datle padající ze stromů. Poušť je pěkná. Solná jezera jsou pěkná. Prodírání se živými ploty z opuncií je také pěkné (aspoň zpočátku).

Tunisané jsou zajímaví. Ačkoli všichni milují svou zemi a jsou ochotni vyprávět pohádky o svém prvním prezidentovi Habibu Bourguibovi, všichni by zároveň nejraději zdrhli pracovat do Evropy. Nafurt, samozřejmě.

Bezpečná arabská země

Kriminalita v Tunisku je nízká. Může za to slušné (většinou věřící) obyvatelstvo a docela silná policie. Tunisko je podle mého úsudku policejní stát (mnohem silnější než ten, co jsme měli nedávno za Grosse). Na každé třetí křižovatce stojí policejní hlídka. Zajímavé je, že policejní hlídky vůbec nekontrolují turisty, takže se klidně můžete vypravit do vnitrozemí i bez pasu (jako se to povedlo mně cestou do Kairouanu).

Nemusíte se bát ani arabských radikálů. Tuniská společnost je natolik konzervativní a sekulární vláda natolik represivní, že v zemi nemají větší vliv (ačkoli je pravda, že se jedná o jedinou vládní opozici). Nijak se neprojevují.

Pokud se budete chovat slušně a budete se patřičně oblékat (dlouhé sukně, dlouhé kalhoty, košile s rukávy), nemůže se vám absolutně nic stát. I když se obléknete jako turisté (krátké šortky a tričko s krátkým rukávem), všichni to v pohodě pochopí.

V Tunisku jsem zaznamenal pouze dvě nepříjemnosti -- jednak okrádání od trhovců (například chybně vracejí za peníze) a pak také oplzlé poznámky o našich holkách, co jsme měli s sebou. Naštěstí ty oplzlosti byly v arabštině a většinou (když jsme si to nechali přeložit) se jednalo o nabídku sta nebo tisíce velbloudů za sňatek, takže to zas tak nerušilo.

Zdokonalíte se v jazycích

S Tunisany můžete mluvit svou lámanou angličtinou nebo francouzštinou, aniž byste se museli stydět. Oni totiž často mluví také mizerně, ale jsou mezi nimi i chytří a vzdělaní lidé. Brzo se rozmluvíte. Více o jazycích v Tunisku.

Proč do Tuniska necestovat

Existují případy, kdy se vyplatí jet někam jinam.

  • Pokud chcete opravdu čisté moře, jeďte do Řecka nebo do Bulharska. V Tunisku je na plážích příliš jemný písek, který kalí vodu, a také můžete mít smůlu a mít na pláži chaluhy. Města nemají čističky a Tunisko významnou měrou těží podmořskou ropu. Myslím, že i to se do horší  kvality mořské vody promítá. Ale není to tak strašné, čistota vody je srovnatelná s lepšími českými koupališti. Na severním pobřeží Tuniska je moře ještě čistší.
  • Máte-li s sebou dítě do tří čtyř let, Africe se vyhněte. Dětské průjmy za to nestojí.
  • Chcete-li ze svého hotelu podnikat dlouhé klidné pěší procházky na exotická místa, budete mít možná problém. Může se poštěstit (např. na Djerbě), ale jinak jsou hotely většinou uspořádané do komplexů a na zajímavá místa je pěšky hodně daleko.
  • Jestliže máte alergii na kočky, Tunisko také nebude to pravé místo. Kolem hotelů žije koček hodně a může se stát, že celý pobyt prokýcháte. Já alergii na kočky nemám, ale i tak mi je kamarádi zakázali hladit, což vzhledem k možným chorobám byl asi dobrý nápad.

Kam se vydat

Podívejte se na přehled zajímavých míst a letovisek, ale hlavně na stránku Kam si do Tuniska vybrat zájezd.

Možnosti dovolené v Tunisku

Do Tuniska je nejlepší vyrazit na typickou plážovou dovolenou, protože místní letoviska se na to specializují. Nemůžu říct, že by v Tunisku nebylo kam vyrážet na výlety, ale přeci jen na koupání je specializovanější. To znamená, že ať si koupíte dovolenou do Tuniska kamkoliv, bude to vypadat hodně podobně. Ve skutečnosti není nijak závratný rozdíl mezi různými letovisky a městy.

Přesto zkusím vypíchnout jednotlivá letoviska a k nim hlavní výhody. Od Severu:

Nabeul - klidnější město

Hammamet - tradiční letovisko u města, hezké staré město

Port El Kantaoui - výjimečně hezké zahradní hotely

Sousse - letovisko s velkým, živým městem

Monastir a Skanes - pobřežní oblast se zajímavými památkami a zahradními hotely, blízko letiště

Mahdia - klidnější, odříznutější od světa. Hezké památky.

Djerba a Zarzis - velký jižní ostrov s nejlepším počasím

Výjimečné dokážou být jenom severní oblasti Bizerte a Tabarka, které ještě masovou turistikou nejsou natolik ovlivněny. Částečně se k nim dá počítat i hlavní město Tunis a okolí. Do těchto oblastí se ale běžná dovolená shání blbě, právě protože tam nejsou velké hotelové kapacity a na okolní letiště nelétají žádné běžné charterové lety z ČR.

Hledání pobytu v dalších zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku, v Tunisku

Lokality v Tunisku

Lokalita počet hodnocených hotelů
Hammamet 69
Djerba 62
Monastir 32
Sousse 25
Port El Kantaoui 21
Mahdia 16
Yasmine Hammamet 12
Zarzis 11
Skanes 6
Nabeul 4
Informační web tunisko.com o dovolené v Tunisku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@tunisko.com .