Podrobný informační web o dovolené v Tunisku.

Dovolená Sousse

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Tuniska do destinace Sousse

V databázi nejsou žádné zájezdy vyhovující zvoleným parametrům. Možná je na tuto lokalitu moc brzo nebo pozdě nebo náhodou není nic v nabídce. Zkuste jinou lokalitu nebo méně omezení.

Zobrazilo se 0 termínů.

Sousse

Sousse je velké tuniské město. Leží u moře zhruba uprostřed "výšky" země, tedy tam, kde suché, ale ještě zelené Tunisko přechází v suché a vyprahlé Tunisko.

Sousse nemá okolí nic moc, protože je to prostě městská aglomerace, ve které žijí chudí a ještě chudší Arabové. Na procházky to není. V lepším případě se dá udělat procházka do křoví nebo mezi olivové sady, v horším případě na skládku. Turistům doporučuji zůstávat v hotelové oblasti, nebo navštívit centrum Sousse, které si přes svou přeplněnost turistickými nahaněči a prodavači přece zachovalo značné orientální kouzlo. Ostatně medina v Sousse je zapsaná v kulturním dědictví Unesco.

Hlavním důvodem, proč se jezdí do Sousse (a možná do Tuniska vůbec), jsou zdejší plážové hotely. Více než polovina pobřeží v Sousse zabírají právě tyto zahradní hotely. V severní části města asi 4 km, než přejdou do oblasti Port El Kantaoui, na jihu asi také 4 km, kde přecházejí do oblasti Skanes a k monastirskému letišti. Hotely mají většinou vlastní velkou zahradu s bazény a volný přístup na pláž.

Ve městě Sousse je určitě nejzajímavější staré město obehnané hradbami, zvané typicky medina. V medině jsou křivolaké uličky, spousta lidí, spousta obchodů (a z nich značná část zaměřená na turisty, aspoň v hlavních ulicích). V nejvyšší části mediny nahrazuje hradby zdejší hrad. Vypadá, jak hrady v téhle oblasti obvykle vypadají - nic v něm není, ale je z kamene a je velký. Vyplatí se na něj vylézt kvůli výhledu.

Výlety se ze Sousse dají dělat na všechny strany. Na sever do oblasti Port El Kantaoui nebo i dál do Hammametu (hezká medina) nebo hlavního města Tunis. Na východ je město Monastir s mauzoleem prvního prezidenta a starou pevností, tam lze jezdit příměstským vlakem. Na jih vede vnitrozemím silnice k městečku El Jem s fantastickým antickým koloseem. Na západ se dá odbočit do posvátného města Kairouan, který je také zajímavý svými stavbami mešit a uspořádáním starého města.

Další informace mám na stránce o městu Sousse, další fotky.

Sousse na mapě Tuniska

Podobné lokality v jiných zemích: Kusadasi, Primorsko, Rethymno, Kos, Sousse

Dovolená v Tunisku

Výhody dovolené v Tunisku:

  • Tunisko je blízko. Do Tuniska trvá jen něco málo přes dvě hodiny.
  • V Tunisku je dobré počasí. Na koupání je po většinu roku. Další informace o počasí v Tunisku.
  • V Tunisku je levně. Kromě cenově dostupných dovolených se dá sehnat laciné ubytování i individuálně.

V Tunisku se platí tuniským dinárem. Běžně se dá vyměnit ve směnárnách za eura nebo vybrat z bankomatu.

Jídlo v Tunisku je inspirované francouzskou kuchyní a v hotelích přizpůsobené Evropanům ještě víc, takže se běžně setkáte s normální hotelovou stravou. Trochu větší exotika je to ve vnitrozemí, ale není to nic, co by se nedalo sníst. Tuniské hotely obvykle nabízejí jídlo formou švédských stolů. A protože nejen jídlem živ je člověk, mají i všechny hotely wifi, která ale ne vždy dosáhne na pokoje.

V Tunisku jsou pláže rozdílné úrovně. Jejich čistota závisí nejčastěji na počasí a ročním období, ale obecně se dá říct, že se hotelové komplexy snaží pláže uklízet, co to jde.

  • Většinu povrchu Tuniska tvoří pouště a hory.
  • V okolí Tabarky na severu jsou lesy a ve střední části země solná jezera.
  • V turistických oblastech jsou nejčastěji dobře zavlažované zahrady.

V Tunisku se dá jezdit na hodně výletů, buďto individuálně nebo na výlety organizované cestovními kancelářemi. Oblíbenými cíly jsou Kartágo, Koloseum El Jem nebo nábožensky významné město Kairouan.Při plánování výletů je potřeba uvědomit si měřítko mapy, na které plánujete. Naštěstí v posledních letech Tunisané postavili hodně dálnic, které dopravu po zemi dost zrychlují.

Oblasti v lokalitě Sousse

Oblast počet hodnocených hotelů
Sousse 14
Hammam Sousse 7
Informační web tunisko.com o dovolené v Tunisku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@tunisko.com . Facebook.