Podrobný informační web o dovolené v Tunisku.

Dovolená Djerba

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Tuniska do destinace Djerba

V databázi nejsou žádné zájezdy vyhovující zvoleným parametrům. Možná je na tuto lokalitu moc brzo nebo pozdě nebo náhodou není nic v nabídce. Zkuste jinou lokalitu nebo méně omezení.

Zobrazilo se 0 termínů.

Djerba

Podívejte se na podrobnější popis ostrova Djerba a mapu Djerby na tomto webu.

Djerba je velký ostrov v jižní části Tuniska. Jižní poloha je příčinou ještě teplejšího počasí než je v Tunisku normálně, takže se na Djerbu dá jezdit za koupáním skoro celý rok. Na druhou stranu je velmi daleko od hlavního města Tunisu (po silnici 560 km).

Většina pobřeží Djerby je liduprázdná, s prašnou cestou oddělující malou pláž od suchých sadů. Ale jsou části pobřeží, které jsou naopak úplně obestavěné hotely, hlavně na severním pobřeží a u větších aglomerací. To znamená, že kdo sem jede za koupáním, má všechno v pohodlí a plný servis. Nemusí vůbec opouštět areál hotelu, ale když chce, může se projít kolem ostatních hotelů nebo do okolních ulic. To je pro někoho zábava. Koho to nudí, může se projít mezi křoví a do polopouště dál od pobřeží, nebo jezdit po místních atrakcích. To jsou hlavně místní městečka Houmt Souk a Midoun uprostřed ostrova (víc na východě). Na Djerbě jsou akvaparky, staré synagogy, zábavní parky, různá divná zoo, kulisy z hvězdných válek, sportoviště a podobně.

Většina povrchu ostrova Djerba je osázena sady a rozparcelována na políčka kolem četných vesnic. Je tam hodně polních cest a plotů. Dříve bývala Djerba úrodným zeleným ostrovem, ale v posledních desetiletích je to čím dál tím horší, protože prší málo a je sucho. Ačkoli sady zůstávají, půda pod stromy už je vyprahlá a červená. Zelenější jsou jenom okolí turistických hotelů a golfová hřiště, která se zavlažují. Blízkost moře ale zaručuje, že Djerba nikdy není zcela bez vláhy, jako je třeba Sahara nebo i tuniské vnitrozemí.

Djerba má vlastní letiště u Houmt Souk, které se jmenuje Djerba-Zarzis. Díky tomu je transfer z letiště do hotelu obvykle velmi krátký. Cesta na pevninu z ostrova Djerba je velmi jednoduchá, protože ostrov s pevninou spojuje silniční most (tedy něco podobného jako na Lefkádě, ale tady je delší). Na pevnině pak leží město Zarzis. I do Zarzisu se dají sehnat zájezdy, které jsou zajímavé tím, že jsou typicky do menších hotýlků víc ve městě. Pláže jsou také víc ve městě, takže si v Zarzisu lze užít víc obyčejného tuniského života než ve velkých hotelových komplexech na Djerbě. Další možné spojení ostrova se zbytkem Tuniska je přívoz z přístavu Ajim. Djerba je také dobré výchozí místo pro různé výlety na Saharu pořádané cestovkami, protože je k těm zajímavým místům prostě blíž než střední Tunisko.

Jméno Djerba se vyslovuje jako Džerba. Někdy se zapisuje jako Dzerba a to i v Tunisku.

..\mapy\djerba.gif

Největší letoviska v jiných zemích: Antalya, Slunečné pobřeží, Maspalomas, Hurghada, Funchal, Chersonissos, Faliraki, Djerba

Dovolená v Tunisku

Výhody dovolené v Tunisku:

  • Tunisko je blízko. Do Tuniska trvá jen něco málo přes dvě hodiny.
  • V Tunisku je dobré počasí. Na koupání je po většinu roku. Další informace o počasí v Tunisku.
  • V Tunisku je levně. Kromě cenově dostupných dovolených se dá sehnat laciné ubytování i individuálně.

V Tunisku se platí tuniským dinárem. Běžně se dá vyměnit ve směnárnách za eura nebo vybrat z bankomatu.

Jídlo v Tunisku je inspirované francouzskou kuchyní a v hotelích přizpůsobené Evropanům ještě víc, takže se běžně setkáte s normální hotelovou stravou. Trochu větší exotika je to ve vnitrozemí, ale není to nic, co by se nedalo sníst. Tuniské hotely obvykle nabízejí jídlo formou švédských stolů. A protože nejen jídlem živ je člověk, mají i všechny hotely wifi, která ale ne vždy dosáhne na pokoje.

V Tunisku jsou pláže rozdílné úrovně. Jejich čistota závisí nejčastěji na počasí a ročním období, ale obecně se dá říct, že se hotelové komplexy snaží pláže uklízet, co to jde.

  • Většinu povrchu Tuniska tvoří pouště a hory.
  • V okolí Tabarky na severu jsou lesy a ve střední části země solná jezera.
  • V turistických oblastech jsou nejčastěji dobře zavlažované zahrady.

V Tunisku se dá jezdit na hodně výletů, buďto individuálně nebo na výlety organizované cestovními kancelářemi. Oblíbenými cíly jsou Kartágo, Koloseum El Jem nebo nábožensky významné město Kairouan.Při plánování výletů je potřeba uvědomit si měřítko mapy, na které plánujete. Naštěstí v posledních letech Tunisané postavili hodně dálnic, které dopravu po zemi dost zrychlují.

Oblasti v lokalitě Djerba

Oblast počet hodnocených hotelů
Djerba Midoun 34
Houmt Souk 4
Aghir 4
Mezraya 4
Informační web tunisko.com o dovolené v Tunisku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@tunisko.com . Facebook.