Podrobný informační web o dovolené v Tunisku.

Dovolená Port El Kantaoui

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Tuniska do destinace Port El Kantaoui

V databázi nejsou žádné zájezdy vyhovující zvoleným parametrům. Možná je na tuto lokalitu moc brzo nebo pozdě nebo náhodou není nic v nabídce. Zkuste jinou lokalitu nebo méně omezení.

Zobrazilo se 0 termínů.

Port El Kantaoui

Port El Kantaoui je příjemná turistická oblast severně od většího města Sousse. Jak název napovídá, je Port El Kantaoui přístav, dnes přístav jachtový. Kromě jachet zde kotví také různé výletní lodě, na kterých se dá podniknout výlet na moře.

Je docela těžké cokoli o Port El Kantaoui napsat, protože je to prostě plážová oblast a u ní hotely. Pláž je dlouhá asi 10 km, hotely u sebe mají hezky zavlažované zahrady. Hotelové zahrady obvykle zabírají široké pruhy země od moře k silnici, za kterou jsou olivové sady, golfová hřiště nebo (na jihu) už předměstí Sousse. V centrální oblasti kolem přístavu je to trochu složitější, tam jsou větší i menší hotely různých půdorysů. Většina ubytování u sebe má kromě mořské pláže bazén nebo rovnou celé bazénové komplexy.

Základní informace o Port El Kantaoui a další fotky mám na samostatných stránkách.

Nabeul na mapě Tuniska

Podobné lokality v jiných zemích: Belek, Albena, Playa del Inglés, Elounda, Laganas, Port El Kantaoui

Dovolená v Tunisku

Výhody dovolené v Tunisku:

  • Tunisko je blízko. Do Tuniska trvá jen něco málo přes dvě hodiny.
  • V Tunisku je dobré počasí. Na koupání je po většinu roku. Další informace o počasí v Tunisku.
  • V Tunisku je levně. Kromě cenově dostupných dovolených se dá sehnat laciné ubytování i individuálně.

V Tunisku se platí tuniským dinárem. Běžně se dá vyměnit ve směnárnách za eura nebo vybrat z bankomatu.

Jídlo v Tunisku je inspirované francouzskou kuchyní a v hotelích přizpůsobené Evropanům ještě víc, takže se běžně setkáte s normální hotelovou stravou. Trochu větší exotika je to ve vnitrozemí, ale není to nic, co by se nedalo sníst. Tuniské hotely obvykle nabízejí jídlo formou švédských stolů. A protože nejen jídlem živ je člověk, mají i všechny hotely wifi, která ale ne vždy dosáhne na pokoje.

V Tunisku jsou pláže rozdílné úrovně. Jejich čistota závisí nejčastěji na počasí a ročním období, ale obecně se dá říct, že se hotelové komplexy snaží pláže uklízet, co to jde.

  • Většinu povrchu Tuniska tvoří pouště a hory.
  • V okolí Tabarky na severu jsou lesy a ve střední části země solná jezera.
  • V turistických oblastech jsou nejčastěji dobře zavlažované zahrady.

V Tunisku se dá jezdit na hodně výletů, buďto individuálně nebo na výlety organizované cestovními kancelářemi. Oblíbenými cíly jsou Kartágo, Koloseum El Jem nebo nábožensky významné město Kairouan.Při plánování výletů je potřeba uvědomit si měřítko mapy, na které plánujete. Naštěstí v posledních letech Tunisané postavili hodně dálnic, které dopravu po zemi dost zrychlují.

Oblasti v lokalitě Port El Kantaoui

Oblast počet hodnocených hotelů
Kantaoui 18
Informační web tunisko.com o dovolené v Tunisku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@tunisko.com . Facebook.