Podrobný informační web o dovolené v Tunisku.

Dovolená Hammamet

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Tuniska do destinace Hammamet

V databázi nejsou žádné zájezdy vyhovující zvoleným parametrům. Možná je na tuto lokalitu moc brzo nebo pozdě nebo náhodou není nic v nabídce. Zkuste jinou lokalitu nebo méně omezení.

Zobrazilo se 0 termínů.

Hammamet

Hammamet je hezké velké tuniské město, jehož zajímavost spočívá v blízkosti moře a pláží. Kdo bydlí v Hammametu, může kombinovat koupání s pobytem v docela exotickém městě plném běžného tuniského života.

Hammamet má z hlediska polohy hotelů dvě významně odlišné části:

  • hotely u moře ve městě
  • hotely u moře západně od města v lokalitě Yasmine Hammamet

Ve městě je určitě co prozkoumávat. Staré město zvané Medina leží na mysu vystrčeném do moře a má křivolaké uličky. Založili ji Arabové někdy kolem 10 století, takže je fakt prastará. V medině stojí malá pevnost Kasbah. Medinu od města oddělují parkoviště a hřbitov. U přístavu se zase dají pozorovat rybáři. Všude se dá nakupovat a posedět v příjemné kavárně. V okolí hotelů jsou většinou zavlažované, hezky zelené zahrady. Pláže jsou písečné a obrácené většinou na jih.

hammamet nabrezi

yasmine medina fake brana

yasmine medina kruhak

Východně od Hammemetu je po několika kilometrech další podobné město a letovisko Nabeul.

Yasmine Hammamet

Yasmine Hammamet je plážová oblast západně od starého Hammametu. Je poněkud méně zelená a sušší než Hammamet. Zahrada vedle zahrady, v zahradách velké hotely. Je to navržené na příjemné flákání u moře, typicky v programu All Inclusive, když člověk nemusí nic řešit.

Další informace o městě Hammamet.

..\mapy\hammamet.gif

Lokality v blízkosti památek v jiných zemích: Bodrum, Nesebăr, Malia, Samos, Hammamet

Dovolená v Tunisku

Výhody dovolené v Tunisku:

  • Tunisko je blízko. Do Tuniska trvá jen něco málo přes dvě hodiny.
  • V Tunisku je dobré počasí. Na koupání je po většinu roku. Další informace o počasí v Tunisku.
  • V Tunisku je levně. Kromě cenově dostupných dovolených se dá sehnat laciné ubytování i individuálně.

V Tunisku se platí tuniským dinárem. Běžně se dá vyměnit ve směnárnách za eura nebo vybrat z bankomatu.

Jídlo v Tunisku je inspirované francouzskou kuchyní a v hotelích přizpůsobené Evropanům ještě víc, takže se běžně setkáte s normální hotelovou stravou. Trochu větší exotika je to ve vnitrozemí, ale není to nic, co by se nedalo sníst. Tuniské hotely obvykle nabízejí jídlo formou švédských stolů. A protože nejen jídlem živ je člověk, mají i všechny hotely wifi, která ale ne vždy dosáhne na pokoje.

V Tunisku jsou pláže rozdílné úrovně. Jejich čistota závisí nejčastěji na počasí a ročním období, ale obecně se dá říct, že se hotelové komplexy snaží pláže uklízet, co to jde.

  • Většinu povrchu Tuniska tvoří pouště a hory.
  • V okolí Tabarky na severu jsou lesy a ve střední části země solná jezera.
  • V turistických oblastech jsou nejčastěji dobře zavlažované zahrady.

V Tunisku se dá jezdit na hodně výletů, buďto individuálně nebo na výlety organizované cestovními kancelářemi. Oblíbenými cíly jsou Kartágo, Koloseum El Jem nebo nábožensky významné město Kairouan.Při plánování výletů je potřeba uvědomit si měřítko mapy, na které plánujete. Naštěstí v posledních letech Tunisané postavili hodně dálnic, které dopravu po zemi dost zrychlují.

Oblasti v lokalitě Hammamet

Oblast počet hodnocených hotelů
Hammamet 34
Yasmine Hammamet 21
Mrezga 6
Informační web tunisko.com o dovolené v Tunisku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@tunisko.com . Facebook.