Podrobný informační web o dovolené v Tunisku.

Tunisko Last Minute

Aktuálně nejvýhodnější last minute termíny do Tuniska

Samira Club Spa & Aquapark

Samira Club Spa & Aquapark

Tunisko > Hammamet Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Samira Club Spa & Aquapark hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, v hotelovém areálu je tobogán, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 8.10. Návrat: neděle 15.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Jinene

Jinene

Tunisko > Sousse Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Jinene hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 8.10. Návrat: neděle 15.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Nesrine

Nesrine

Tunisko > Hammamet Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Nesrine hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 350 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 7.10. Návrat: sobota 14.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 690 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Club Salammbo Hammamet & Aquapark

Club Salammbo Hammamet & Aquapark

Tunisko > Yasmine Hammamet > Yasmine Hammamet Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Club Salammbo Hammamet & Aquapark hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 8.10. Návrat: neděle 15.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Le Hammamet

Le Hammamet

Tunisko > Hammamet Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Le Hammamet hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 14.10. Návrat: sobota 21.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Riadh Palms Resort & Spa

Riadh Palms Resort & Spa

Tunisko > Sousse Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Riadh Palms Resort & Spa hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 8.10. Návrat: neděle 15.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 190 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Co zde filtruju jako Last Minute

Zájezdy, které mají odlet za méně než 11 dnů. To je období, ve kterém cestovní kanceláře už jistě vědí, že musejí zlevňovat, aby prodaly nevyužité kapacity. Pokud je ale mají nevyužité. Jsou období, kdy je poptávka velká, a zlevňovat nemusejí.

Cestovní kanceláře běžně za Last minute prohlásí cokoliv, co má odlet do tří měsíců. To mi nepřijde zajímavé.

Podle mých výzkumů se někdy na poslední chvíli dokonce zdražuje.

Last minute obecně

Pokud jde o last minute na internetu, skoro všechno jsou normální zájezdy.

V dávných dobách se vyplácelo shánět zájezdy na poslední chvíli i na internetu, protože cestovky nevyprodané zájezdy zlevňovaly, aby je vůbec prodaly. Dnes už na trhu tak šíleně velká konkurence, že jsou ceny tak nízko, že se zájezdy je moc zlevňovat nemohou, protože by potom cestovky prodělaly na variabilních nákladech. Druhý problém je, že cestovky nemají zmáknuté, jak házet skutečné last minutky na web.

  • Najdete-li tedy nabídku zájezdu do Tuniska skutečně na poslední chvíli (last minute), většinou se její cena nebude lišit od ceny normálního zájezdu. Tunisko je natolik laciná destinace, že už moc prostor na zlevňování není.
  • Častěji ale naleznete nabídky, které se jako last minute pouze tváří. Co je to za last minute, když se odlétá za tři měsíce? Prostě jenom marketingový tah.
  • Opravdové last minutky můžete s velkou dávkou štěstí sehnat v kamenných pobočkách cestovních kanceláří. Skutečné last minutky se ale v ústředí cestovních kanceláří vydávají dva dny před odletem, a tak se zpravidla nikdy nedostanou na internet, protože se to prostě nestihne.  Najdete-li na internetu zájezd s odletem zítra, tak to zase neznamená, že by už byl nějak významně zlevněný.

Zajímavý je také samotný termín "last minute". Podle kusých informací, které se ke mně dostaly, má někdo sousloví "last minute" zaregistrované jako ochrannou známku. Proto některé cestovky razí slovní spojení "last moment", což prý chráněné není. Ale moc se jim to nedaří, lidé stále shánějí last minutky.

Osobně doporučuju vybrat si normální zájezd přes nějakou velkou agenturu, ať pak máte na koho tlačit. Celkem zajímavé slevy zájezdů do Tuniska se spíše než na poslední chvíli dosahují na začátku sezóny, tedy někdy v lednu nebo v únoru, což je tak zvaná first minute. Do Tuniska first minute moc nejsou, protože třeba na Djerbě je sezóna stále.

tunisko smartwingshotel 7letecky 1

Na poslední chvíli do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, do Portugalska, na Madeiru, na Krétu, do Řecka, do Tuniska

Dovolená v Tunisku

Výhody dovolené v Tunisku:

  • Tunisko je blízko. Do Tuniska trvá jen něco málo přes dvě hodiny.
  • V Tunisku je dobré počasí. Na koupání je po většinu roku. Další informace o počasí v Tunisku.
  • V Tunisku je levně. Kromě cenově dostupných dovolených se dá sehnat laciné ubytování i individuálně.

V Tunisku se platí tuniským dinárem. Běžně se dá vyměnit ve směnárnách za eura nebo vybrat z bankomatu.

Jídlo v Tunisku je inspirované francouzskou kuchyní a v hotelích přizpůsobené Evropanům ještě víc, takže se běžně setkáte s normální hotelovou stravou. Trochu větší exotika je to ve vnitrozemí, ale není to nic, co by se nedalo sníst. Tuniské hotely obvykle nabízejí jídlo formou švédských stolů. A protože nejen jídlem živ je člověk, mají i všechny hotely wifi, která ale ne vždy dosáhne na pokoje.

V Tunisku jsou pláže rozdílné úrovně. Jejich čistota závisí nejčastěji na počasí a ročním období, ale obecně se dá říct, že se hotelové komplexy snaží pláže uklízet, co to jde.

  • Většinu povrchu Tuniska tvoří pouště a hory.
  • V okolí Tabarky na severu jsou lesy a ve střední části země solná jezera.
  • V turistických oblastech jsou nejčastěji dobře zavlažované zahrady.

V Tunisku se dá jezdit na hodně výletů, buďto individuálně nebo na výlety organizované cestovními kancelářemi. Oblíbenými cíly jsou Kartágo, Koloseum El Jem nebo nábožensky významné město Kairouan.Při plánování výletů je potřeba uvědomit si měřítko mapy, na které plánujete. Naštěstí v posledních letech Tunisané postavili hodně dálnic, které dopravu po zemi dost zrychlují.

Informační web tunisko.com o dovolené v Tunisku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@tunisko.com . Facebook.