Podrobný informační web o dovolené v Tunisku.

Djerba All Inclusive

Aktuálně nejvýhodnější all inclusive termíny do Tuniska do destinace Djerba

Cedriana Djerba

Cedriana Djerba

Tunisko > Djerba > Djerba Midoun Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Cedriana Djerba hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 7.10. Návrat: pátek 13.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Djerba Resort

Djerba Resort

Tunisko > Djerba Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Djerba Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 450 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 1.10. Návrat: sobota 7.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Venice Beach

Venice Beach

Tunisko > Djerba > Djerba Midoun Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Venice Beach hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 9.10. Návrat: neděle 15.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Dar Djerba Resort Narjess

Dar Djerba Resort Narjess

Tunisko > Djerba > Djerba Midoun Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Dar Djerba Resort Narjess hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 7.10. Návrat: pátek 13.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 190 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Aljazira Beach & Spa

Aljazira Beach & Spa

Tunisko > Djerba Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Aljazira Beach & Spa hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 9.10. Návrat: neděle 15.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Golf Beach & Spa

Golf Beach & Spa

Tunisko > Djerba > Djerba Midoun Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Golf Beach & Spa hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 9.10. Návrat: neděle 15.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Djerba

Podívejte se na podrobnější popis ostrova Djerba a mapu Djerby na tomto webu.

Djerba je velký ostrov v jižní části Tuniska. Jižní poloha je příčinou ještě teplejšího počasí než je v Tunisku normálně, takže se na Djerbu dá jezdit za koupáním skoro celý rok. Na druhou stranu je velmi daleko od hlavního města Tunisu (po silnici 560 km).

Většina pobřeží Djerby je liduprázdná, s prašnou cestou oddělující malou pláž od suchých sadů. Ale jsou části pobřeží, které jsou naopak úplně obestavěné hotely, hlavně na severním pobřeží a u větších aglomerací. To znamená, že kdo sem jede za koupáním, má všechno v pohodlí a plný servis. Nemusí vůbec opouštět areál hotelu, ale když chce, může se projít kolem ostatních hotelů nebo do okolních ulic. To je pro někoho zábava. Koho to nudí, může se projít mezi křoví a do polopouště dál od pobřeží, nebo jezdit po místních atrakcích. To jsou hlavně místní městečka Houmt Souk a Midoun uprostřed ostrova (víc na východě). Na Djerbě jsou akvaparky, staré synagogy, zábavní parky, různá divná zoo, kulisy z hvězdných válek, sportoviště a podobně.

Většina povrchu ostrova Djerba je osázena sady a rozparcelována na políčka kolem četných vesnic. Je tam hodně polních cest a plotů. Dříve bývala Djerba úrodným zeleným ostrovem, ale v posledních desetiletích je to čím dál tím horší, protože prší málo a je sucho. Ačkoli sady zůstávají, půda pod stromy už je vyprahlá a červená. Zelenější jsou jenom okolí turistických hotelů a golfová hřiště, která se zavlažují. Blízkost moře ale zaručuje, že Djerba nikdy není zcela bez vláhy, jako je třeba Sahara nebo i tuniské vnitrozemí.

Djerba má vlastní letiště u Houmt Souk, které se jmenuje Djerba-Zarzis. Díky tomu je transfer z letiště do hotelu obvykle velmi krátký. Cesta na pevninu z ostrova Djerba je velmi jednoduchá, protože ostrov s pevninou spojuje silniční most (tedy něco podobného jako na Lefkádě, ale tady je delší). Na pevnině pak leží město Zarzis. I do Zarzisu se dají sehnat zájezdy, které jsou zajímavé tím, že jsou typicky do menších hotýlků víc ve městě. Pláže jsou také víc ve městě, takže si v Zarzisu lze užít víc obyčejného tuniského života než ve velkých hotelových komplexech na Djerbě. Další možné spojení ostrova se zbytkem Tuniska je přívoz z přístavu Ajim. Djerba je také dobré výchozí místo pro různé výlety na Saharu pořádané cestovkami, protože je k těm zajímavým místům prostě blíž než střední Tunisko.

Jméno Djerba se vyslovuje jako Džerba. Někdy se zapisuje jako Dzerba a to i v Tunisku.

..\mapy\djerba.gif

All inclusive v Tunisku

Protože jsou suroviny a práce kuchařů v Tunisku opravdu levné, můžou se tuniské hotely při přípravě jídla na all inclusive rozšoupnout. Takže jídla je opravdu hodně a má slušnou kvalitu. Tuniská hotelová gastronomie se ráda inspiruje Francií. Kuchaři znají běžné francouzské postupy, nazývají jídla francouzsky, ale ne vždy to jako ve Francii chutná. Jako vždycky záleží hodně hotel od hotelu, jaké přesné parametry all inclusive má.

Při programu all inclusive se jídlo v tuniských hotelích podává formou švédských stolů, kdy si každý vezme, co chce. Obvykle jsou vyhrazeny určité časy na určitá jídla (ráno snídaně, kolem poledne oběd, nejdelší časový interval mívá večeře). Mimo tyto časy není jisté, jestli se k nějakému jídlu dostanete, ale spíše ano. Je slušné konzumovat jídlo na místě a neodnášet si ho. Pokud potřebujete balíček na výlet, stačí se obvykle zeptat den předem a dostanete ho ráno při snídani (hotelu se vyplatí vědět, že někdo bude na oběd pryč). V lepších hotelích je také běžné dávat servírkám spropitné, pokud vám jídlo a pití ke stolu přinesou.

S nápoji je to lepší a složitější. Běžné nealkoholické pití jsou různé šťávy, sodovky, čaje a voda, které si lze nabrat většinou v jídelně nebo u plážových barů. V běžném all inclusive je zahrnut také lehký alkohol, tedy pivo a bezejmenné víno. Pokud jde o tvrdý alkohol, většinou je v nabídce jeden místní druh pálenky a za všechno ostatní se musí u baru platit. Opět velmi záleží na konkrétním hotelu, takže pokud vám záleží na konkrétní nabídce alkoholu, musíte se pečlivě zeptat před nákupem dovolené, nebo si raději připlatit za program, který se označuje jako Ultra All Inclusive. To obvykle znamená, že jim můžete vypít celý bar, dokud stojíte na nohou. Já ale Ultra All Inclusive nedoporučuju, protože alkohol škodí zdraví a jiný rozdíl mezi All inclusive a Ultra All inclusive není. V některých hotelích je také možné, že u baru budou velké fronty, což hotelu reguluje spotřebu pití.

Základem tuniské kuchyně jsou zeleninová a masová jídla. Jako všude v severozápadní Africe tu dělají tajine (tažín), což je zapečená směs zeleniny, masa a vajec. V hotelích se tajine obvykle připravuje moderních větších nádobách, ne klasicky v keramickém hrnci v peci, ale chutná to stejně a je toho víc.

Běžné přílohy jsou v Tunisku stejné jako přílohy evropské. Tedy rýže, chléb, brambory, hranolky. Navíc doporučuji ochutnat luštěniny a zejména kuskus, pokud bude v nabídce. Kuskus v Tunisku je lepší než to, co se za kuskus vydává u nás. Obzvlášť vhodné je jíst hodně zeleniny, třeba ve formě salátů.

Ne vždycky se v Tunisku podaří dodržovat v kuchyních absolutní čistotu, ostatně stejně jako u nás. Nepříjemné je, že v Tunisku jsou některé jiné bakterie, než na jaké jsme zvyklí. Doporučuji tedy první dny po příletu jíst střídměji, jinak hrozí průjem.

Další detaily tuniského jídla a místního stravování probírám na stránce o tuniském jídle.

jidlo hotel pecivo

jidlo 2

jidlo hotel

Podobné lokality v jiných zemích: All Inclusive Alanya, Primorsko All Inclusive, Last minute Gran Canaria, Chania, Nei Pori, Djerba All Inclusive

Dovolená v Tunisku

Výhody dovolené v Tunisku:

  • Tunisko je blízko. Do Tuniska trvá jen něco málo přes dvě hodiny.
  • V Tunisku je dobré počasí. Na koupání je po většinu roku. Další informace o počasí v Tunisku.
  • V Tunisku je levně. Kromě cenově dostupných dovolených se dá sehnat laciné ubytování i individuálně.

V Tunisku se platí tuniským dinárem. Běžně se dá vyměnit ve směnárnách za eura nebo vybrat z bankomatu.

Jídlo v Tunisku je inspirované francouzskou kuchyní a v hotelích přizpůsobené Evropanům ještě víc, takže se běžně setkáte s normální hotelovou stravou. Trochu větší exotika je to ve vnitrozemí, ale není to nic, co by se nedalo sníst. Tuniské hotely obvykle nabízejí jídlo formou švédských stolů. A protože nejen jídlem živ je člověk, mají i všechny hotely wifi, která ale ne vždy dosáhne na pokoje.

V Tunisku jsou pláže rozdílné úrovně. Jejich čistota závisí nejčastěji na počasí a ročním období, ale obecně se dá říct, že se hotelové komplexy snaží pláže uklízet, co to jde.

  • Většinu povrchu Tuniska tvoří pouště a hory.
  • V okolí Tabarky na severu jsou lesy a ve střední části země solná jezera.
  • V turistických oblastech jsou nejčastěji dobře zavlažované zahrady.

V Tunisku se dá jezdit na hodně výletů, buďto individuálně nebo na výlety organizované cestovními kancelářemi. Oblíbenými cíly jsou Kartágo, Koloseum El Jem nebo nábožensky významné město Kairouan.Při plánování výletů je potřeba uvědomit si měřítko mapy, na které plánujete. Naštěstí v posledních letech Tunisané postavili hodně dálnic, které dopravu po zemi dost zrychlují.

Informační web tunisko.com o dovolené v Tunisku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@tunisko.com . Facebook.