Podrobný informační web o dovolené v Tunisku.

Tunisko Last Minute All Inclusive

Aktuálně nejvýhodnější last minute all inclusive termíny do Tuniska

Neptunia Beach

Neptunia Beach

Tunisko > Monastir Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Neptunia Beach hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 27.9. Návrat: středa 4.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Monarque Club Rivage

Monarque Club Rivage

Tunisko > Monastir Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Monarque Club Rivage hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, Jídlo v rámci pobytu je: Ultra All inclusive . Odlet: sobota 30.9. Návrat: sobota 7.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 890 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Samira Club Spa & Aquapark

Samira Club Spa & Aquapark

Tunisko > Hammamet Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Samira Club Spa & Aquapark hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, v hotelovém areálu je tobogán, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 27.9. Návrat: středa 4.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Houda Yasmine Hammamet

Houda Yasmine Hammamet

Tunisko > Hammamet > Yasmine Hammamet Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Houda Yasmine Hammamet hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 27.9. Návrat: středa 4.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Club Salammbo Hammamet & Aquapark

Club Salammbo Hammamet & Aquapark

Tunisko > Yasmine Hammamet > Yasmine Hammamet Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Club Salammbo Hammamet & Aquapark hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 4.10. Návrat: středa 11.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Houda Golf & Beach Club

Houda Golf & Beach Club

Tunisko > Monastir Hotelové zařízení má 3.5 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Houda Golf & Beach Club hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, v hotelovém areálu je tobogán, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 27.9. Návrat: středa 4.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Co zde filtruju jako Last Minute

Zájezdy, které mají odlet za méně než 11 dnů. To je období, ve kterém cestovní kanceláře už jistě vědí, že musejí zlevňovat, aby prodaly nevyužité kapacity. Pokud je ale mají nevyužité. Jsou období, kdy je poptávka velká, a zlevňovat nemusejí.

Cestovní kanceláře běžně za Last minute prohlásí cokoliv, co má odlet do tří měsíců. To mi nepřijde zajímavé.

Podle mých výzkumů se někdy na poslední chvíli dokonce zdražuje.

Last minute obecně

Pokud jde o last minute na internetu, skoro všechno jsou normální zájezdy.

V dávných dobách se vyplácelo shánět zájezdy na poslední chvíli i na internetu, protože cestovky nevyprodané zájezdy zlevňovaly, aby je vůbec prodaly. Dnes už na trhu tak šíleně velká konkurence, že jsou ceny tak nízko, že se zájezdy je moc zlevňovat nemohou, protože by potom cestovky prodělaly na variabilních nákladech. Druhý problém je, že cestovky nemají zmáknuté, jak házet skutečné last minutky na web.

  • Najdete-li tedy nabídku zájezdu do Tuniska skutečně na poslední chvíli (last minute), většinou se její cena nebude lišit od ceny normálního zájezdu. Tunisko je natolik laciná destinace, že už moc prostor na zlevňování není.
  • Častěji ale naleznete nabídky, které se jako last minute pouze tváří. Co je to za last minute, když se odlétá za tři měsíce? Prostě jenom marketingový tah.
  • Opravdové last minutky můžete s velkou dávkou štěstí sehnat v kamenných pobočkách cestovních kanceláří. Skutečné last minutky se ale v ústředí cestovních kanceláří vydávají dva dny před odletem, a tak se zpravidla nikdy nedostanou na internet, protože se to prostě nestihne.  Najdete-li na internetu zájezd s odletem zítra, tak to zase neznamená, že by už byl nějak významně zlevněný.

Zajímavý je také samotný termín "last minute". Podle kusých informací, které se ke mně dostaly, má někdo sousloví "last minute" zaregistrované jako ochrannou známku. Proto některé cestovky razí slovní spojení "last moment", což prý chráněné není. Ale moc se jim to nedaří, lidé stále shánějí last minutky.

Osobně doporučuju vybrat si normální zájezd přes nějakou velkou agenturu, ať pak máte na koho tlačit. Celkem zajímavé slevy zájezdů do Tuniska se spíše než na poslední chvíli dosahují na začátku sezóny, tedy někdy v lednu nebo v únoru, což je tak zvaná first minute. Do Tuniska first minute moc nejsou, protože třeba na Djerbě je sezóna stále.

tunisko smartwingshotel 7letecky 1

All inclusive v Tunisku

Protože jsou suroviny a práce kuchařů v Tunisku opravdu levné, můžou se tuniské hotely při přípravě jídla na all inclusive rozšoupnout. Takže jídla je opravdu hodně a má slušnou kvalitu. Tuniská hotelová gastronomie se ráda inspiruje Francií. Kuchaři znají běžné francouzské postupy, nazývají jídla francouzsky, ale ne vždy to jako ve Francii chutná. Jako vždycky záleží hodně hotel od hotelu, jaké přesné parametry all inclusive má.

Při programu all inclusive se jídlo v tuniských hotelích podává formou švédských stolů, kdy si každý vezme, co chce. Obvykle jsou vyhrazeny určité časy na určitá jídla (ráno snídaně, kolem poledne oběd, nejdelší časový interval mívá večeře). Mimo tyto časy není jisté, jestli se k nějakému jídlu dostanete, ale spíše ano. Je slušné konzumovat jídlo na místě a neodnášet si ho. Pokud potřebujete balíček na výlet, stačí se obvykle zeptat den předem a dostanete ho ráno při snídani (hotelu se vyplatí vědět, že někdo bude na oběd pryč). V lepších hotelích je také běžné dávat servírkám spropitné, pokud vám jídlo a pití ke stolu přinesou.

S nápoji je to lepší a složitější. Běžné nealkoholické pití jsou různé šťávy, sodovky, čaje a voda, které si lze nabrat většinou v jídelně nebo u plážových barů. V běžném all inclusive je zahrnut také lehký alkohol, tedy pivo a bezejmenné víno. Pokud jde o tvrdý alkohol, většinou je v nabídce jeden místní druh pálenky a za všechno ostatní se musí u baru platit. Opět velmi záleží na konkrétním hotelu, takže pokud vám záleží na konkrétní nabídce alkoholu, musíte se pečlivě zeptat před nákupem dovolené, nebo si raději připlatit za program, který se označuje jako Ultra All Inclusive. To obvykle znamená, že jim můžete vypít celý bar, dokud stojíte na nohou. Já ale Ultra All Inclusive nedoporučuju, protože alkohol škodí zdraví a jiný rozdíl mezi All inclusive a Ultra All inclusive není. V některých hotelích je také možné, že u baru budou velké fronty, což hotelu reguluje spotřebu pití.

Základem tuniské kuchyně jsou zeleninová a masová jídla. Jako všude v severozápadní Africe tu dělají tajine (tažín), což je zapečená směs zeleniny, masa a vajec. V hotelích se tajine obvykle připravuje moderních větších nádobách, ne klasicky v keramickém hrnci v peci, ale chutná to stejně a je toho víc.

Běžné přílohy jsou v Tunisku stejné jako přílohy evropské. Tedy rýže, chléb, brambory, hranolky. Navíc doporučuji ochutnat luštěniny a zejména kuskus, pokud bude v nabídce. Kuskus v Tunisku je lepší než to, co se za kuskus vydává u nás. Obzvlášť vhodné je jíst hodně zeleniny, třeba ve formě salátů.

Ne vždycky se v Tunisku podaří dodržovat v kuchyních absolutní čistotu, ostatně stejně jako u nás. Nepříjemné je, že v Tunisku jsou některé jiné bakterie, než na jaké jsme zvyklí. Doporučuji tedy první dny po příletu jíst střídměji, jinak hrozí průjem.

Další detaily tuniského jídla a místního stravování probírám na stránce o tuniském jídle.

jidlo hotel pecivo

jidlo 2

jidlo hotel

Na poslední chvíli do jiných zemí, také se vším v ceně: do Turecka, do Bulharska, do Řecka, do Tuniska

Dovolená v Tunisku

Výhody dovolené v Tunisku:

  • Tunisko je blízko. Do Tuniska trvá jen něco málo přes dvě hodiny.
  • V Tunisku je dobré počasí. Na koupání je po většinu roku. Další informace o počasí v Tunisku.
  • V Tunisku je levně. Kromě cenově dostupných dovolených se dá sehnat laciné ubytování i individuálně.

V Tunisku se platí tuniským dinárem. Běžně se dá vyměnit ve směnárnách za eura nebo vybrat z bankomatu.

Jídlo v Tunisku je inspirované francouzskou kuchyní a v hotelích přizpůsobené Evropanům ještě víc, takže se běžně setkáte s normální hotelovou stravou. Trochu větší exotika je to ve vnitrozemí, ale není to nic, co by se nedalo sníst. Tuniské hotely obvykle nabízejí jídlo formou švédských stolů. A protože nejen jídlem živ je člověk, mají i všechny hotely wifi, která ale ne vždy dosáhne na pokoje.

V Tunisku jsou pláže rozdílné úrovně. Jejich čistota závisí nejčastěji na počasí a ročním období, ale obecně se dá říct, že se hotelové komplexy snaží pláže uklízet, co to jde.

  • Většinu povrchu Tuniska tvoří pouště a hory.
  • V okolí Tabarky na severu jsou lesy a ve střední části země solná jezera.
  • V turistických oblastech jsou nejčastěji dobře zavlažované zahrady.

V Tunisku se dá jezdit na hodně výletů, buďto individuálně nebo na výlety organizované cestovními kancelářemi. Oblíbenými cíly jsou Kartágo, Koloseum El Jem nebo nábožensky významné město Kairouan.Při plánování výletů je potřeba uvědomit si měřítko mapy, na které plánujete. Naštěstí v posledních letech Tunisané postavili hodně dálnic, které dopravu po zemi dost zrychlují.

Informační web tunisko.com o dovolené v Tunisku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@tunisko.com . Facebook.