Podrobný informační web o dovolené v Tunisku.

Dovolená Monastir

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Tuniska do destinace Monastir

V databázi nejsou žádné zájezdy vyhovující zvoleným parametrům. Možná je na tuto lokalitu moc brzo nebo pozdě nebo náhodou není nic v nabídce. Zkuste jinou lokalitu nebo méně omezení.

Zobrazilo se 0 termínů.

Monastir a Skanes

Monastir je město a plážová oblast ve středním Tunisku. Je dost oblíbená, protože má blízko letiště Monastir. Transfer do hotelu je obvykle velmi rychlý.

Město Monastir je docela obyčejné tuniské město, s obchody a běžnou zástavbou. Největší zajímavost je mauzoleum prvního prezidenta Tuniska. Jmenval se Habib Bourghiba, v Monastiru se narodil a mauzoleum má velkolepé. Stavba i okolní areál je ve všech směrech větší než byste v běžném tuniském městě očekávali. Další velká zajímavost je pevnost Ribat z 9. století. Býval to klášter, od čehož vzniklo pojmenování Monastir.

Monastir má dobrou dopravní obsluhu. Nejbližší opravdu velké město je Sousse, kam kromě autobusů a skupinových taxíků jezdí i příměstský vlak, zde nazývaný metro. Vlak jezdí podél pobřežní silnice, má zastávku na letišti a je to nejlepší spojení.

Reliéf krajiny kolem Monastiru není nic moc. Je to rovina a polopoušť. Velkou část území dál od moře zabírají mělká jezera, která se pravděpodobně používají na odsolování vody a těžbu soli. Okolí Monastiru není ani moc zelené, ale to je tím, že Monastir už je dost na jih a kolem nejsou nikde poblíž hory. Z takového popisu by se mohlo zdát, že je to tady nejblbější místo na trávení dovolené, ale nezmínil jsem zatím zahradní hotely. Asi všechno ubytování, které se dá kolem Monastiru sehnat, je totiž v zeleném pásu podél moře. Tam jsou zavlažované zahrady a pokud chcete aspoň pobytu v Tunisku strávit koupáním v moři a válením se někde ve stínu, tak na to jsou zahradní hotely kolem Monastiru prostě ideální. Hotelové areály jsou navržené tak, aby návštěvníci neměli moc důvod areál opouštět. A když už ho opustí, hned si stopnou autobus nebo se můžou vydat do města na procházku (záleží na přesné poloze hotelu).

Od Monastiru na severozápad se táhne taková plážová oblast dlouhé kilometry. Končí vlastně až u města Sousse a protože nepatří ani k Monastiru ani k Sousse, tak má vlastní jméno Skanes. Častěji se ale Skanes počítá spíš k Monastiru, protože je hned u letiště Monastir.

Podívejte se na podrobnější popis Monastiru, fotky Monastiru a na oblast Skanes na tomto webu.

Monastirl na mapě Tuniska

Podobné lokality v jiných zemích: Egejská Riviéra, Fuerteventura, Marsa Alam, Algarve, Ierapetra, Olympská riviéra, Monastir

Dovolená v Tunisku

Výhody dovolené v Tunisku:

  • Tunisko je blízko. Do Tuniska trvá jen něco málo přes dvě hodiny.
  • V Tunisku je dobré počasí. Na koupání je po většinu roku. Další informace o počasí v Tunisku.
  • V Tunisku je levně. Kromě cenově dostupných dovolených se dá sehnat laciné ubytování i individuálně.

V Tunisku se platí tuniským dinárem. Běžně se dá vyměnit ve směnárnách za eura nebo vybrat z bankomatu.

Jídlo v Tunisku je inspirované francouzskou kuchyní a v hotelích přizpůsobené Evropanům ještě víc, takže se běžně setkáte s normální hotelovou stravou. Trochu větší exotika je to ve vnitrozemí, ale není to nic, co by se nedalo sníst. Tuniské hotely obvykle nabízejí jídlo formou švédských stolů. A protože nejen jídlem živ je člověk, mají i všechny hotely wifi, která ale ne vždy dosáhne na pokoje.

V Tunisku jsou pláže rozdílné úrovně. Jejich čistota závisí nejčastěji na počasí a ročním období, ale obecně se dá říct, že se hotelové komplexy snaží pláže uklízet, co to jde.

  • Většinu povrchu Tuniska tvoří pouště a hory.
  • V okolí Tabarky na severu jsou lesy a ve střední části země solná jezera.
  • V turistických oblastech jsou nejčastěji dobře zavlažované zahrady.

V Tunisku se dá jezdit na hodně výletů, buďto individuálně nebo na výlety organizované cestovními kancelářemi. Oblíbenými cíly jsou Kartágo, Koloseum El Jem nebo nábožensky významné město Kairouan.Při plánování výletů je potřeba uvědomit si měřítko mapy, na které plánujete. Naštěstí v posledních letech Tunisané postavili hodně dálnic, které dopravu po zemi dost zrychlují.

Informační web tunisko.com o dovolené v Tunisku píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@tunisko.com . Facebook.