Mahdia

Středně velké a docela oblíbené město v centrální části Tunisu, tedy v Sahelu. Leží jižně od Monastiru.

Atmosférou se Mahdia podobá Monastiru a trochu Sousse. Pobřeží obklopují moderní hotely, je zde docela čisté moře (narozdíl třeba od Sousse). V Madhii stojí za vidění typická brána Skifa Kahla a kousek dál, na špičce mysu, turecká pevnost ze 16. století zvaná Borj Mahdia. Pevnost stojí na poloostrově a staré město na trojúhelníku země, který k poloostrovu vede. Jižně od starého města je starý rybářský přístav.

Mahdia se proslavila nálezem potopené řecké lodi s nákladem mnohých uměleckých předmětů, dnes uložených v muzeu Bardo. Město bylo původně fénickým, později římským přístavem, (fénický a římský přístav Cap Afrique), který v 7. století zničili Arabové viz historii. Obnoveno bylo o tři století později, kdy se sem z Kairouanu uchýlil fátimovský kalif. Dnes je jedním z nejdůležitějších tuniských přístavů. Turisticky zajímavá část města se skrývá za zajímavou branou do pevnosti Skiffa El-Kahla, jednoho ze vstupů z nového města do Mediny.

Z pevnosti Borj El Kebir je výhled na bílý hřbitov, podobně jako v Monastiru. Samotné město není celkem zasaženo cestovním ruchem, ale pláže známé svým jemným bílým pískem jsou dosti navštěvovány a oblíbeny. Nejvyhledávanější jsou ty na sever od města.

Častý překlep názvu Madhia: Madhia.

mahdia zriceninamahdia pristavmahdia pevnost hrbitov

Hotely v Mahdii 2023

V databázi recenzí jsou z Mahdie tyto hotely: Cap Mahdia, Caribbean World Mahdia, Club Thapsus, El Mehdi, El Mouradi Mahdia, Les Princes Mahdia, Mahdia Beach, Mahdia Palace, Mahdia Palace Thalasso, Melia El Mouradi, Riu El Mansour, Thapsus, Topkapi Beach, Vincci Nour Palace. Zobrazit české recenze hotelů z Mahdie.

Komentáře k této stránce - Mahdia na diskusním webu najih.cz

Vyhledat zájezdy do Mahdie na Invia.cz

Dovolená Mahdia na tomto webu

mahdia ulicemahdia kupolemahdia kockamahdia jidelnamahdia pevnostmahdia hrbitov moremahdia pevnost delamahdia ulicka

..\mapy\mahdia.gif

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2023, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.

 

// analytics 4