Skanes

Skanes je plážová oblast vyplňující prostor mezi turisticky významnými městy Sousse a Monastir. Propojení Skanes s hotelovou zónou Monastiru je už tak plynulé, že se Skanes často považuje pouze za část Monastiru. V nabídkách cestovek se ale v poslední době Skanes jaksi osamostatňuje.

Skanes jsouc hotelovou oblastí nemá žádné centrum ani žádné stálé obyvatele. Hotely jsou rozmístěné relativně řídce v parcích a v zeleni různé kvality (od udržovaných parků po špinavé křoví), mezi plážemi a vzdálenou hlavní silnicí (silnice prochází od 300 do 700 metrů od pobřeží). Za silnicí jsou velké nádrže s kalnou slanou vodou, pravděpodobně odsolovací nádrže. Přes nádrže dále do vnitrozemí se dá projít pouze po asi třech silnicích. Velmi blízko u Skanes leží letiště Monastir, ale neměl jsem pocit, že by nějak rušilo.

Nejbližší městečko Sahline leží relativně daleko (dva až 3 km) směrem za odsolovacími nádržemi. Z toho určitě chápete hlavní nevýhodu Skanes: nedá se tu nikam chodit do restaurací a nejdou tu ani žádné obchody, s výjimkou nesmyslně drahých prodejen uvnitř hotelů. Cestovky svým klientům objednávají většinou all inclusive přímo v hotelu (méně často polopenzi), což je vlastně jediné možné řešení, jak se zde stravovat. Je pravda, že se dá sednout do taxíku a svézt se za pár dinárů do Monastiru nebo do Sousse, ale je to dost málo operativní.

Většina hotelů má hezké parky, některé mají i ubytování v malých parkových domcích. Pozor na to, že ne všechny hotely ve Skanes jsou na pláži. Jde konkrétně o hotel Liberti a o hotel Saadia. Také hotel Caribbean World má některé budovy až půl kiláku od moře. Všechny ostatní hotely ve Skanes jsou na pláži a samozřejmě všechny mají vlastní velké sladké bazény. Pláže jsou písečné, místy až s dunami, dál od moře porostlé všudypřítomnými kosmatci. Hoteloví hosté mají k dispozici lehátka. Čistota moře je různá, já jsem měl moře nepříjemně zkalené, ale místní tvrdili, že to je výjimečné. Nevím. Každopádně moře bylo teplé.

Skanes je velmi blízko dvěma zajímavým městům, Monastiru a Sousse (obě jsou vzdálená 10 km na různé strany). Dopravit se tam dá relativně snadno a levně taxíkem a ještě levnější je mávnout si na louage. Do Monastiru i do Sousse to stojí asi jeden nebo dva dináry, prostě pár korun. Nazpátek se můžete svézt i místními přeplněnými autobusy (směrem tam nezastaví), stačí říct jméno hotelu a oni zastaví.

Když to shrnu, tak Skanes je dobrá volba pro typickou letní válečku u moře, s občasnými výlety do turistických měst. Na procházky a poznávání tuniského prostředí je to tu horší, pokud hned ráno nevyjedete pryč.

Hotely ve Skanes 2023

Z databáze recenzí jsou ze Skanes tyto hotely: Coralia Club Monastir, El Fell, Golden Beach, Skanes Rivages, Vime Helya Beach Zobrazit české recenze hotelů ze Skanes.

 

hotel 10hotel skanes gardenhotel 5hotel 7..\mapy\monastir.gif

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2023, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.

 

// analytics 4