Borj Cedria

Borj Cedria je relativně malé letovisko nedaleko hlavního města Tunisu. Má dost příjemnou polohu mezi mořem, místním městečkem Hammam Lif a zelenými kopci, které se zvedají kousek od moře. Většina turistů se dostane do jednoho ze dvou velkých plážových hotelů.  Jeden z nich je hotel Caribbean World Borj Cedria s moderními bazény, prostě takový běžný tuniský areál. Druhý velký hotel je parkový a má malé obytné chaloupky v rozhlehlém parku, což je příjemnější a pro Tunisko typičtější věc, ale nemůžu si vzpomenout, jak se jmenuje. Třetí menší hotel Medi Sea je dál na východ.

Pláž je otočená na sever (což vlastně nic neznamená). Moře bývá teplé, protože je to vlastně velký záliv mezi poloostrovem Cap Bon a Karthagem. Pláže jsou písečné a poblíž hotelů jsou v sezóně čištěné zaměstnanci hotelů, hoteloví hosté mají lehátka zdarma.

Borj Cedria je výhodné kvůli své poloze. Do hlavního města Tunisu je to chvilka vlakem, což znamená další možnosti výletů do Kartága, Sidi Bou Said nebo dál. Procházky se dají dělat do lesoparku, za lesoparkem do pobřežního města Hammam Lif a zdatnější turisté se můžou zkusit podívat za silnici do kopců.

Hotely v Borj Cedria

V databázi recenzí jsou hotely Caribbean World Borj Cedria, Medi Sea.

Zobrazit české recenze hotelů v Borj Cedria.

 

 

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2022, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.