Matmata

Jihozápadně od pobřežního města Gabes je oblast turistickými kancelářemi velmi vyhledávaných jeskynních obydlí, kterým se také říká obydlí troglodytů (troglodytes). Čert ví, co slovo "troglodyt" znamená, ale všichni dělají, že je to přece normální slovo.

V některých roklinkách s jeskyněmi se ještě bydlí, ale z většiny z nich se staly pasti na turisty s obchody a hotýlky. Jeskyně jsou často vyhloubené v jílu na dně údolí nebo spíše jakési jámy, kam shora nevede žádná cesta. V oblasti Matmata se dá přespat v jeskynním hotelu, některé fakultativní výlety cestovek na Saharu jsou tak naplánovány. Vyprahlá krajina v okolí sice má svoje kouzlo, ale v zásadě je nudná, takže žádný průvodce nezapomene zmínit, že zde byly natáčené hvězdné války a pár dalších filmů, aby to udělal aspoň trochu zajímavějším. Jižní část oblasti Matmata je velmi kopcovitá.

matmata bienvenue welcomematmata bila stavbamatmata bylinamatmata domy 1matmata dratymatmata dravy ptakmatmata dummatmata dzbanymatmata exteriermatmata hotelmatmata chysematmata chyse 3matmata interier 10matmata kopce 311matmata kopecmatmata krajinamatmata krajina 310matmata mestomatmata nadobimatmata nemecka vystrojmatmata odpadkymatmata pani 11matmata pani zametamatmata slepice opunciematmata terasovity kopec 312matmata terasy 37matmata tkalcovsky stavmatmata ulicematmata vchodymatmata wehrmacht 1942matmata zemedelstvimatmata zviratka

Komentáře k této stránce - Matmata na diskusním webu najih.cz

 

matmata izbamatmata postele 12matmata obydli shoramatmata kopec nory 13

..\mapy\matmata.gif

Informace pro zvědavé turisty

Tunisko.com píše Yuhů, © 2005 - 2022, tel. 732 746 901, info@tunisko.com, kontakt.