Poloostrov Cap Bon a okolí Hammametubon.jpg

 

Hammamet

Hammamet je jedno z hlavních letovisek Tuniska, ležící na východním pobřeží jižně od hlavního města Tunisu, u paty velkého poloostrova Cap Bon. Další informace o městě Hammamet.

Nabeul

Příjemné letovisko Nabeul, známé svou keramikou, je řemeslné a turistické středisko ležící na východním pobřeží poloostorva Cap Bon, severovýchodně od Hammametu. Další informace o městě Nabeul.

Korba

Živé město se čtyřposchoďovým minaretem ozdobeným zvonicí. Na pobřeží severovýchodně od Nabeulu.

Kelibia

Kelibia je byzantská pevnost z 5. století, zajišťující obranu přístavu. Leží na menší špičce poloostrova, jižně od mysu Cap Bon.

Kerkouane

Vykopávky fénického města, např. fénických mozaiek. Tato archeologická lokalita je zajímavá tím, že odkrývá stavby z předřímského období -- většina tuniských vykopávek je čistě římská nebo byzantská. Kerkouane bylo ve starověku proslulé výrobou barviva purpuru (fénická specialita dovezená z Týru a Sidónu). Za punských válek zbořeno Římany, znovuobjeveno r. 1952.

Mys Cap Bon

Mys Cap Bon leží na nejsevernějším výběžku velkého poloostrova, který je patrný i na mapě Afriky. Malá původní rybářská vesnička El Haouaria. Ve skalách v jeskyních hnízdí draví ptáci.

Tarkouna

Tarkouna není u moře, ale kousek do vnitrozemí, jihozápadně od Hammametu. Antické osídlení spojující berberské, římské a fénické rysy, zavěšené na skalnatém výběžku. Zbytky římského akvaduktu přivádějícího za krále Hadriána vodu z hor do Kartága.

Hergla

Historická vesnice Hergla leží u moře má staré středověké domy. Mešita Sidi Bou Mendii. Jižně od Hammatu, už skoro blíže Sousse.

Thuborbo Majus

Archeologické naleziště Římské doby. Kolem velikého fóra jsou ruiny jednoho z největších kapitolů Afriky, trh, chrám Merkura a dvoje termální lázně. Thuborbo Majus leží už hodně ve vnitrozemí, západně od Hammametu.

Informace pro zvědavé turisty

nabeul ovce kozynabeul 3yasmine medina fake branahammamet pulkruh


Tunisko.com píše Yuhů. Kontakt. Původní adresa byla tunisko.rovnou.cz.